Wycieczka klasy VIc do Sejmu RP oraz Muzeum Ziemi PAN.

W dniu 23.02.2018 r. uczniowie klasy VI c odwiedzili Sejm RP. Podczas wizyty posłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz hol główny z makietą kompleksu budynków sejmowych. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Ziemi PAN. Na wystawach można było podziwiać wiele pięknych skamieniałości, czy też szczątki dawnych zwierząt. Naprawdę było co podziwiać, gdyż zbiory muzealne liczą obecnie ponad 175 tys. obiektów. Znajdują się wśród nich zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących nie tylko z terytorium Polski ale i z innych odległych zakątków świata. Ciekawą ekspozycją jest kolekcja bogactw bursztynu bałtyckiego zaliczana do największych tego typu zbiorów muzealnych na świecie. Podczas tej wyprawy dzieci miały okazję uzmysłowić sobie, że świat w którym żyjemy ulega ciągłym przeobrażeniom i stanowi tylko jeden z etapów w historii Ziemi. Uczniowie również wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Kiedy w Polsce żyły Słonie?”.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10