Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

 Praca dziennikarza i lektora

Dnia 5 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 im.Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się dwugodzinne spotkanie uczniów klasy 5 D z dziennikarzem.

Na czym polega praca dziennikarza? Czy jest trudna? Czy jest ciekawa? Jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz? Na te i inne pytania odpowiadał uczniom znany dziennikarz i lektor - pan Adam Kuklewicz.

Podczas lekcji dowiedzieliśmy się, że dziennikarze, tak jak wszyscy ludzie, mają tremę podczas wystąpienia przed kamerą. Jednak jak dobrzy aktorzy ukrywają ją przed publicznością. Choć to trudne zadanie, to można się tego nauczyć. Gość nie ukrywał, że dziennikarstwo, to niełatwy zawód. Trzeba dobrze się uczyć, chłonąć wiedzę, bo nie wiadomo, co i kiedy może się przydać. Do wykonywania tej pracy potrzebna jest pasja. Dziennikarz, tak jak lekarz i nauczyciel, pełni w społeczeństwie ważną misję,która polega na rzetelnym przekazywaniu informacji. Jego rolą jest dbanie o to, by temat był atrakcyjny i interesujący.

Zobaczyliśmy też przykładowe filmiki, w których pan Kuklewicz zaprezentował różne formy przekazu informacji, a także to, jak lektor może sterować swoim głosem i zmieniać go, by zainteresować widza dobrym produktem. Okazało się, że dziennikarz zajmuje się również tłumaczeniem obcojęzycznych filmów na język polski tak.

Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda ćwiczenie poprawnej wymowy.  Na koniec zadaliśmy gościowi pytania. Wszystkie były ciekawe i dociekliwe, a dziennikarz chętnie na nie odpowiadał.Poznaliśmy również kilka ciekawych historyjek ze jego życia.

Spotkanie z dziennikarzem i lektorem panem Adamem Kuklewiczem przebiegło dosyć szybko, ponieważ było bardzo interesujące, profesjonalnie przygotowane, a my będziemy go mile wspominać.

Kacper Affek klasa 5 D

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.