wyświetl galerię w Cooliris

Praca dziennikarza i lektora

Dnia 5 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 im.Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się dwugodzinne spotkanie uczniów klasy 5 D z dziennikarzem.

Na czym polega praca dziennikarza? Czy jest trudna? Czy jest ciekawa? Jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz? Na te i inne pytania odpowiadał uczniom znany dziennikarz i lektor - pan Adam Kuklewicz.

Podczas lekcji dowiedzieliśmy się, że dziennikarze, tak jak wszyscy ludzie, mają tremę podczas wystąpienia przed kamerą. Jednak jak dobrzy aktorzy ukrywają ją przed publicznością. Choć to trudne zadanie, to można się tego nauczyć. Gość nie ukrywał, że dziennikarstwo, to niełatwy zawód. Trzeba dobrze się uczyć, chłonąć wiedzę, bo nie wiadomo, co i kiedy może się przydać. Do wykonywania tej pracy potrzebna jest pasja. Dziennikarz, tak jak lekarz i nauczyciel, pełni w społeczeństwie ważną misję,która polega na rzetelnym przekazywaniu informacji. Jego rolą jest dbanie o to, by temat był atrakcyjny i interesujący.

Zobaczyliśmy też przykładowe filmiki, w których pan Kuklewicz zaprezentował różne formy przekazu informacji, a także to, jak lektor może sterować swoim głosem i zmieniać go, by zainteresować widza dobrym produktem. Okazało się, że dziennikarz zajmuje się również tłumaczeniem obcojęzycznych filmów na język polski tak.

Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda ćwiczenie poprawnej wymowy.  Na koniec zadaliśmy gościowi pytania. Wszystkie były ciekawe i dociekliwe, a dziennikarz chętnie na nie odpowiadał.Poznaliśmy również kilka ciekawych historyjek ze jego życia.

Spotkanie z dziennikarzem i lektorem panem Adamem Kuklewiczem przebiegło dosyć szybko, ponieważ było bardzo interesujące, profesjonalnie przygotowane, a my będziemy go mile wspominać.

Kacper Affek klasa 5 D

OG - 22 775 32 10