Program edukacyjny „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” w klasach IV - VI

Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest długofalowym projektem do którego przystąpiła nasza szkoła. Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami. Jak wskazują badania, nawyki żywieniowe kształtujące się i utrwalające w okresie dzieciństwa i młodości trudno zmienić w wieku dorosłym. Codzienne spożywanie zbilansowanych i jednocześnie smacznych posiłków, jedzenie w przyjaznej atmosferze i o regularnych porach to najlepszy sposób na budowanie u dzieci prawidłowych zwyczajów żywieniowych na całe życie. Szkoła jest miejscem, w którym dzieci zdobywają wiedzę, ale też uczą się, jak żyć. Spędzają w niej nawet 8 godzin dziennie. Na zajęciach przyrody uczniowie w klasach IV – VI aktywnie uczestniczyli w tym programie.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10