Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

To jest czas, który nazywamy szczęściem… Jasełka w klasie 5a

Boże Narodzenie to – jak mówią słowa piosenki – czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze; czas, który nazywamy szczęściem; lepszy czas… W takiej właśnie świątecznej atmosferze 12 grudnia 2017 roku odbyły się jasełka w klasie 5a. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie Wigilia w autobusie.
Jest to historia ludzi, którzy 24 grudnia jadą autobusem do swoich domów.
Na początku podróży kłócą się, marudzą, narzekają, a potem… A potem autobus psuje się i zakopuje w śniegu. Pasażerowie muszą spędzić Wigilię wspólnie – organizują wieczerzę, łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia, śpiewają kolędy i… wszystko się zmienia. Przedstawienie kończą słowa starszego pana, które są jednocześnie przesłaniem całej inscenizacji: „Zdawałoby się, że ludzie nie kochają się wzajemnie, że każdy tylko za swoją korzyścią goni. A tak przecież nie jest. Pomyślcie, w biedzie, w niebezpieczeństwie, w przykrej przygodzie ludzie się jednoczą, zbliżają do siebie, każdy każdemu bratem. Długo żyję na świecie i wiem: Ludzie są dobrzy!”

Po przedstawieniu i u nas przyszedł czas na dzielenie się (jak to u nas bywa) chlebem i składanie sobie życzeń. Święty Mikołaj (który z powodu braku śniegu musiał sam pchać swoje sanie) również o nas nie zapomniał.
Prezenty dostały dzieci, dostali i rodzice – jak widać, wszyscy byli bardzo grzeczni. :) A po prawie :) tradycyjnej wieczerzy wigilijnej rozpoczęliśmy kolędowanie, wszak pięknych głosów i osób grających na różnych instrumentach nie brakuje u nas ani u małych, ani u starszych. „Hej, kolęda, kolęda” długo i głośno rozbrzmiewało w ciemnej grudniowej ciszy Osiedla Młodych… Było pięknie! Po prostu – pięknie!


 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.