Mikołajkowa niespodzianka

Klasy I e i II c wybrały się 7 grudnia 2017 r. na warsztaty do Pijalni Czekolady Wedel przy ulicy Szpitalnej w Warszawie oraz do Muzeum Archeologicznego. Wycieczka była niespodzianką mikołajkową zaplanowaną przez rodziców i wychowawców.

Zabawa w Mistrza Czekolady polegała na wykorzystaniu własnej wyobraźni oraz białej czekolady do stworzenia wyjątkowej dekoracji na Torciku Wedlowskim. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonywały zdobienia. Poznały także informacje dotyczących upraw ziaren kakaowca - miejsca, warunków hodowli, zbioru, przechowywania i wypalania ziaren. Wysłuchały opowieści jak powstaje czekolada, poznawały skrywane przez nią tajemnice. Ze smakiem skosztowały napoju czekoladowego ze strzelającymi cukierkami i bitą śmietaną.

W Muzeum Archeologicznym zwiedzały fragment wystawy stałej "Pradzieje ziem polskich". Poznały technikę ręcznego lepienia, dzięki której można wykonać naczynie dowolnego, wcześniej zaplanowanego kształtu. Lepienie z gliny naczyń według technik pradziejowych sprawiło im wiele radości. Uważnie słuchały instrukcji osoby prowadzącej warsztat, precyzyjnie wykonywały kolejne czynności. Każdy z uczniów sam decydował jak ozdobi swoje naczynie. Prace pozostały w muzeum. Po wysuszeniu, będą wypalone. Po odbiorze każde z dzieci będzie mogło pomalować swoją pracę farbami wodnymi.

Małgorzata Kulesza

wyświetl galerię w Cooliris