Spotkania biblioteczne 1a

W pierwszym półroczu klasa 1a uczestniczyła w dwóch spotkaniach bibliotecznych. Pod opieką rodzica i wych. Anety Lodzik dzieci szły na spacer do osiedlowej biblioteki, gdzie witała je bibliotekarka pani Katarzyna Stasiak.

Tematem pierwszych zajęć było zapoznanie dzieci z regulaminem biblioteki , z księgozbiorem. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach, oglądali i omawiali książki dostępne w bibliotece. A na zakończenie tworzyli zakładkę do książki.

Listopadowa lekcja biblioteczna to spotkanie z z misiami - bohaterami bajek i filmów dla dzieci. Przypadający za dwa dni Dzięń Misia był okazją do podzielenia się wiadomościami o pluszakach. Pięknie pokolorowane misie były miłym akcentem na zakończenie spotkania. Misie– maskotki (różnych gabarytów) towarzyszyły dzieciom następnego dnia w szkole.

Wszyscy uczniowie z 1a bardzo lubią te nietypowe spotkania z książką.

A.Lodzik

wyświetl galerię w Cooliris