Edukacja kulturalna Iskierek i Orlików

Już od pierwszej klasy nauczyciele naszej szkoły dbają o edukację kulturalną uczniów. Wyjazdy do teatru, na koncerty i warsztaty muzyczne, wizyty w bibliotece to tylko część bogatego programu, poprzez który realizowany jest Program wychowawczy klasy.

Iskierki z 1a i Orliki z 1d uczestniczyły w Spektaklu baniek mydlanych- interaktywnym show z udziałem artystów z różnych krajów. Dzieci z przejęciem oglądały historię bohaterów poszukujących receptury na bańkę szczęścia, nie dały się zwieść złemu czarownikowi i okrzykami pomagały sympatycznym aktorom.  Bańki były naprawdę ogromne, tęczowe i jednokolorowe… widowisko podkreślała pełna napięcia ,  wesoła , cyrkowa muzyka.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie zdjęcie z królową i czarodziejem.

W grudniu zaś obie klasy uczestniczyły w koncercie muzycznym w SCEK odbywającym się w murach Starej Prochowni. Miały okazję poznać muzykę i ciekawostki z życia trzech wielkich wiedeńskich kompozytorów: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena.

Następnie jedna z klas wzięła udział w warsztatach plastycznych, druga w warsztatach „ Muzyczni odkrywcy”.

Takie obcowanie z kulturą i sztuką jest niezmiernie ważne i cieszy fakt, że dzieci polubiły teatr, koncerty, zajęcia plastyczne.

A.Lodzik

wyświetl galerię w Cooliris