Klasa II b „Gromadka Kubusia Puchatka”  na wycieczce w Zamku Królewskim i w Fabryce Lizaków

5 grudnia 2017 w prezencie mikołajkowym uczniowie klasy II b otrzymali bardzo atrakcyjną wycieczkę.
Pierwszym punktem programu była ciekawa lekcja w Zamku  Królewskim „ Paź w służbie Jego Królewskiej Mości” połączona z przedstawieniem teatralnym. W trakcie tego przedstawienia młody dworzanin króla Stanisława Augusta opowiadał o życiu dworskim, szczególnie o obowiązkach, nauce i psotach chłopców z Królewskiego Korpusu Paziów. Pod okiem młodego dworzanina dzieci uczyły się tańca dworskiego – menueta.
 Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w Fabryce Lizaków. Tutaj odbył się specjalny bardzo atrakcyjny pokaz wytwarzania kolorowej masy cukrowej do wyrobu lizaków i cukierków. Następnie każde dziecko wykonało samodzielnie swojego własnego lizaka w kształcie serca lub kwiatka. Były też zakupy oryginalnych słodkich wyrobów dla najbliższych.
Ten prezent mikołajkowy od rodziców i wychowawców był strzałem w dziesiątkę.

Katarzyna Tomaszewska

wyświetl galerię w Cooliris