„Niewidzialna wystawa” – wycieczka klasy VI c

Jak to jest- normalnie funkcjonować, będąc pozbawionym możliwości korzystania ze wzroku? Jak rozpoznawać otoczenie gdy zupełnie nic nie widać? Czy świat bez kolorów i kształtów może być ciekawy? Czy przebywanie w nim  może otworzyć nas na zupełnie nowe doznania?

Po obejrzeniu, a właściwie doświadczeniu Niewidzialnej Wystawy, chętnie podzielimy się z wami swoimi wrażeniami. Bo ta niecodzienna i dla wielu zaskakująca lekcja, w jakiej dziś uczestniczyliśmy, pozwoliła nam spojrzeć na to, co nas otacza trochę inaczej- z perspektywy osoby niewidomej. To pozwoliło  nam z kolei choć troszkę zbliżyć się do świata osób niewidzących i dostrzec  ich potrzeby.

Prócz części niewidzialnej, mogliśmy skorzystać też z części widzialnej, gdzie mogliśmy m.in. poznać wiele pomysłowych i ciekawych udogodnień dla osób niewidzących.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10