Wycieczka klasy 3a i 3f do Grzybowa

19 października 2017 r. klasa 3a i 3f  były na wycieczce w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie.

Po przyjeździe na miejsce dzieci zjadły pyszne śniadanko. Była ziołowa herbatka, kanapki – na ciemnym pieczywie powidła, serek biały, żółty i pyszny miodek.Po śniadanku dzieci słuchały opowieści gospodarza i poszerzały wiedzę o ekologii.

Następnie każda z klas była z panem Peterem na polu, gdzie wzbogacała wiedzę o roślinach okopowych, zbożowych, oleistych i zbożowych. Zbieranie ziemniaków sprawiło wszystkim ogromna frajdę.

Potem  jedna  grupa poszła do piekarni, gdzie słuchała opowieści o ziarnach, mieleniu, otrębach, mące i lepiła samodzielne chlebki. Natomiast druga grupa dzieci poszła z gospodarzem nakarmić kozy. Każdy kto  chciał  mógł wydoić kozę, ale to nie była taka prosta sprawa i potrzebna była pomoc gospodarza. Dzieci z radością witały się z małymi kózkami.

Późniejodbyły się warsztaty plastyczne,  na których dzieci zapoznały się z kulturą i  tradycjami Mazowsza i razem z panią wykonały piękne ludowe wycinanki.

Po obiedziebyła przygoda z pszczelarstwem. Paniopowiadała dzieciom  o królowej matce, pszczółkach robotnicach i trutniach.Opowieści zakończyły się wyrobem świecz  pszczelegowosku .

Na koniec dzieci odebrały swoje wypieki i kupiły małe pamiątki w sklepiku.

Wycieczka  pełna była niesamowitych wrażeń i wszystkim uczniom bardzo się  podobała.

Mirosława Franczak, Marlena Skuza

wyświetl galerię w Cooliris