„Wycieczka” uczniów klasy 5a na starożytny Olimp

Uczniowie klasy 5a byli już na różnych wycieczkach – kilkudniowych i jednodniowych, pieszych, autokarowych, samolotowych. Płynęli nawet jachtem. Bywali całkiem blisko i bardzo daleko, ale takiej „wycieczki” jak 17 października nie mieli jeszcze nigdy. Tego dnia odwiedzili bowiem… starożytny Olimp! I już nie było Mateusza, Dominiki, Wiktora, Mai, Mikołaja, Gabrysi, Oskara, Natalii, nie było Zosi, Łukasza, Zuzi ani nawet Kacpra, Marty, Oli, Antka, Paulinki, Weroniki i  Ali – do 5a przyszli greccy bogowie. :)

Jan Parandowski powiedział, że „zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca”. A zatem powrócili i uczniowie klasy 5a. Dzisiejsze lekcje języka polskiego były zainspirowane mitologią i zawierały w sobie elementy dramy. Bogowie przygotowali krótkie prezentacje o sobie, a z pomocą swoich ziemskich rodziców przepiękne stroje (ziemscy rodzice starożytnych bogów – dziękujemy :)). Niektórzy z nich byli jakby żywcem przeniesieni ze starożytności, inni – trochę bardziej uwspółcześnieni – wrócili z wakacji all inclusive, ciągnęli za sobą walizki albo rapowali.

Było pouczająco, zabawnie, momentami nawet słodko, ale przede wszystkim na uwagę zasługuje to, że prezentacje uczniów były na wysokim poziomie. Oby takich lekcji języka polskiego jak najwięcej!

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10