Spotkanie z Joanną Olech

W dniu 22 września uczniowie klas :3 b i 3 d wybrali się do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu, gdzie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży Panią – Joanną Olech. Humor zaproszonego gościa udzielił się wszystkim dzieciom. Nie zabrakło łamigłówek, podchwytliwych pytań, quizów wiedzy oraz słodkich nagród. Uczniowie poznali bohaterów literackich książki „Dynastia Miziołków”, pacynkę – smoka Pompona, a także różne typy książek np. picture-book. Dzieci musiały wykazać się talentem literackim układając zdania bez polskich znaków diakrytycznych. Pani Joanna zaprezentowała wszystkim swój talent plastyczny ilustrując bohaterów swoich książek. Na koniec uczniowie podziękowali serdecznie za udział w spotkaniu i ustawili się w kolejce po autografy i stempelki „Miziołka”. To była niezwykle ciekawa lekcja.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10