Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

DZIEŃ RODZINY W 3 E

21 czerwca był w klasie 3 e dniem wyjątkowym. Tego dnia uczniowie zaprosili swoich najbliższych na przedstawienie z okazji Dnia Rodziny. Elfiki zaprezentowały sztukę pt. "W krainie Fantazji", po której złożyły życzenia i wręczyły wykonane przez siebie prezenty swoim kochanym rodzicom.
 • -

Zielona szkoła w Wiosce „Pod kogutem”

W ostatnim tygodniu roku szkolnego Orliki z 1d i Iskierki z 1a wyjechały na zieloną szkołę do podwarszawskiej miejscowości Krepa do Wioski „Pod kogutem”.

Dzieci spędziły tam dwa, wypełnione wielorakimi aktywnościami, dni. W dniu farmerskim poznały regulamin ośrodka oraz znajdujące się na terenie ośrodka zwierzęta i ich zwyczaje. Później wyrabiały ciasto i piekły bułeczki, robiły ser i masło, które potem jadły przy wieczornym ognisku. Bawiły się na placu zabaw, na boisku, korzystały z trampolin, a przed ciszą nocną uczestniczyły w grze terenowej „Poszukiwacze skarbów”.
 • -

Dzień Rodziny w klasie III b

21 czerwca rodzice uczniów klasy 3 b przygotowali piknik, natomiast  dzieci zaprezentowały program artystyczny na „Dzień Rodziny”. Wesołe piosenki, tańce i wiersze wywołały wiele wzruszeń.  Po występie wszyscy zasiedli do poczęstunku, a potem przystąpiliśmy do zabaw i konkursów ruchowych. Musieliśmy jednak szybko kończyć, gdyż nadciągnęła burza. To był dzień pełen wrażeń.
 • -

Realizacja programu zdrowotnego w 1a

Tematyka prozdrowotna często pojawiała się na zajęciach w 1a. Dzieci robiły pyszne owocowe szaszłyki,  częstowały owocami kolegów z innych klas, poszerzały swą wiedzę dotyczącą  sposobów zapobiegania i radzenia sobie z infekcjami. Jednym z ważnych zagadnień było udzielanie pierwszej pomocy w przypadku zranień, stłuczeń  oraz oswajanie strachu związanego z pobytem dziecka w szpitalu. W tym pomogła nam wykwalifikowana pielęgniarka – mama Marysi.
 • -

Czerwcowe wydarzenia w 1a

Czerwiec obfitował u  Iskierek w wiele ciekawych i interesujących wydarzeń. Z okazji Dnia Dziecka rodzice zamówili pierwszakom  wycieczkę do Nowego Dworu i warsztaty kulinarne w Pizzerii Verona. Dzieci samodzielnie robiły pizze i dekorowały ją według swoich upodobań,  a następnie była wspólna degustacja.
 • -

ZIELONA SZKOŁA 3 C I 3 E

W dniach 11-15 czerwca klasy 3 c i 3 e były na zielonej szkole w ośrodku „Mazurskie Chaty” w Pieckach. Uczniowie mieszkali w bardzo urokliwych drewnianych domkach, których byli gospodarzami. Każdy mieszkaniec musiał dbać o czystość i porządek w swojej posiadłości ;)
 • -

  Wycieczka klasy 3a i 3f do Sierpca

18 czerwca uczniowie klasy IIIa i  IIIf   wraz z wychowawczyniami i opiekunkami, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie czekały na nich liczne atrakcje.Pierwszą z nich był pokaz wyrobu masła połączony z degustacją.
 • -

Wycieczka do Miasteczka Westernu

12 czerwca 2018r. dla klas 3 b i 3 d był dniem szczególnym. Udaliśmy się z wizytą do Krainy Westernu w Sarnowej Górze koło Ciechanowa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Indianach z Ameryki Północnej, byliśmy w wiosce indiańskiej, siedzieliśmy w namiocie tipi, bawiliśmy się w indiańskie zabawy.
 • -

Zielona szkoła II c i I e

Klasy I e i II c wybrały się na Zieloną Szkołę do zamku golubskiego. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii prowadzonej przez grupę rekonstrukcyjną. Poznali wiele wydarzeń z historii Polski przedstawianych w formie ilustrowanych opowieści z udziałem dzieci, wzbogaconych zaskakującymi rekwizytami, pełnych humoru.
 • -

Nocowanie w szkole II c

Uczniowie klasy II c z 25 na 26 maja nocowali w szkole. Czas był wypełniony i obfitował w ciekawe zajęcia. Odbyły się rozgrywki grupowe w „Framera”. Dzięki uprzejmości klasowej mamy, pani Joanny Parol, dzieci uczyły się tańca w choreografii jej córki Karoliny.
 • -

GROMADKA  KUBUSIA  PUCHATKA  WYSTAWIŁA  SPEKTAKL  TEATRALNY DLA RODZICÓW  I  SPOŁECZNOŚCI  UCZNIOWSKIEJ

Klasa II b pożegnała rok szkolny 2017/2018 teatralnym akcentem. Uczniowie przygotowali przedstawienie pod tytułem „Zabawa w Śpiącą Królewnę” w reżyserii wychowawczyń: Katarzyny Tomaszewskiej i  Joanny Łuszczewskiej. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem uczyli się ról, brali udział w licznych próbach, przygotowywali stroje.
 • -

Klasa 5 b poznaje urokliwe miejsca gminy Jabłonna

Po pracowitym roku szkolnym klasa 5 b udała się na pieszą wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po gminie Jabłonna. Jak się okazało w najbliższej okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego, ale już w sąsiedniej gminie jest wiele ciekawych, aczkolwiek mało znanych obiektów.
 • -

Wycieczka klasy II a

16 kwietnia dzieci z klasy II a wraz z wychowawczynią na zaproszenie jednego z Rodziców zwiedzały Jednostkę Wojskową 2189 na Dębince. W czasie wizyty uczniowie zapoznali się z  funkcjonowaniem jednostki wojskowej, przybliżono im specyfikę służby wojskowej oraz sprzętu wojskowego Kazuńskich Saperów.
 • -

Zielona szkoły klasy VI c w Góry Świętokrzyskie

W dniach 04-08.06.2018r. uczniowie klasy VI c udali się na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Podczas wycieczki było wiele atrakcji: Święty Krzyż, Centrum Kulturowo – Archeologiczne, Jura Park Bałtów, Zwierzyniec Bałtowski, Dąb Bartek, trasa podziemna na Kadzielni, zamek w Chęcinach, Sandomierz oraz Sabat Krajno.
 • -

Zielona szkoła klasy IVc I VIa

W dniach od 21.05 do 25.05.2018 klasy IVc i VIa  były na pięciodniowej wycieczce. Zwiedzaliśmy MIERZEJĘ WIŚLANĄ i TRÓJMIASTO.
 • -

Wyprawa do Twierdzy Modlin

Pogoda nie sprzyja już nauce, więc uczniowie z klasy 4a mieli lekcję historii w terenie. Klasa bowiem uczestniczyła w wycieczce po Twierdzy Modlin z przesympatycznym przewodnikiem, który nie tylko zapoznał czwartoklasistów z historią twierdzy, lecz także odwoływał się do historii powszechnej, lokalnej, opowiadał mnóstwo ciekawostek i nawet historie z życia swoich przodków.
 • -

Nocowanie w szkole klasy II a

W nocy z 25 na 26 maja klasa II a nocowała w szkole. Zanim dzieci poszły spać, miały zapewnione różne atrakcje. Najpierw chłopcy zagrali  z  tatusiami  mecz piłki nożnej. Oczywiście zwyciężyli!!!
 • -

Zielona szkoła w Toruniu  klas II a  i  II b

W dniach 06-08 czerwca klasy II a i II b  z opiekunami wybrały się na 3- dniową wycieczkę do Torunia. Uczniowie poznali najciekawsze zabytki Torunia i  najbardziej znane legendy toruńskie. W Planetarium oglądali  seans pt. „Meteoplanet”. Była to  opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym.
 • -

Warsztaty plastyczne w 3e

28 maja w klasie 3 E odbyły się warsztaty plastyczne z robienia kwiatów z włoskiej krepiny. Poprowadziła je jedna z mam, pani Agnieszka, która ma talent do robienia pięknych rzeczy z bibuły i kolorowego papieru. Elfiki były zachwycone, że zajęcia w szkole poprowadzi jedna z mam.
 • -

GROMADKA  KUBUSIA  PUCHATKA  NOCOWAŁA  W  SZKOLE   

Uczniowie klasy II b tak lubią przebywać w szkole, że postanowili w niej zanocować. Spanie w klasie na podłodze na szkolnych materacach okazało się bardzo atrakcyjne.
 • -

Zdrowe odżywianie - zajęcia z rodzicami w klasie III a

18 maja 2018 r. w klasie III a odbyły się warsztaty z udziałem  uczniów i rodziców, które były podsumowaniem wykonywania zadań w ramach realizacji programu „Szkoła na widelcu”.
 • -

ISKIERKI NA SPOTKANIU Z PISARKĄ PANIĄ MIRĄ BIAŁKOWSKĄ

Majowe spotkanie Iskierek  z pisarką panią Mirą Białkowską w Bibliotece Osiedlowej było wspaniałą lekcją poezji i muzyki. Dzieci w trakcie zajęć nauczyły się, że muzyka jest zjawiskiem, które spotykamy wszędzie, poznały proste  instrumenty perkusyjne, dowiedziały się jak można samodzielnie wykonać niektóre z nich, poznały technikę gry na prezentowanych instrumentach  i wspólnie tworzyły swoją muzykę.
 • -

TAKIEGO PRZEDSTAWIENIA JESZCZE NIE WIDZIELIŚMY!

11 maja 2018 roku klasy 6b i 5d pojechały do Warszawy do Teatru Lalka na  przedstawienie pt. „Robinson Crusoe”. Jest to opowieść o człowieku, który pragnie przygód, zostawia wszystko i postanawia wypłynąć statkiem w rejs. Niestety, pogoda mu nie sprzyja, a okręt rozbija się o skały.
 • -

Wycieczka klasy IIc

Uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Archeologicznym, podczas której  wykonali naszyjnik z paciorków z modeliny imitujących szkło według poznanych na wystawie wzorów.
 • -

Wycieczka Ie i IIc do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 18 maja klasy Ie i IIc pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  Śmiało można powiedzieć, że dzieci przebywając w muzeum odbyły podróż w czasie. Mogły zobaczyć jak w dawnych czasach wyglądała wieś i jak żyli biedni i bogaci chłopi.
 • -

Gromadka Kubusia Puchatka z wizytą w Urzędzie Miasta

Korzystając z pięknej majowej pogody klasa II b wybrała się na zwiedzanie Nowego Dworu Mazowieckiego.
Najważniejszym punktem programu była wizyta w Urzędzie Miasta. Dzieci poznały zakres spraw, jakie można załatwić w takim miejscu. Mogły podziwiać piękną salę ślubów oraz salę konferencyjną. Wielką atrakcją było spotkanie z burmistrzem Jackiem Kowalskim, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu i opowiedział o swojej pracy.
 • -

 1a i 1d na MUZYCZNYCH PORANKACH

 Iskierki i Orliki uczestniczyły w cyklu koncertów i warsztatów, podczas których zdobyły wiedzę i umiejętności z edukacji muzycznej. Krótkie wprowadzenie słuchaczy w tematykę koncertów, przedstawienie instrumentów oraz bogaty repertuar muzyki klasycznej to ramowy program spotkań.
 • -

Cykl zajęć 1d w bibliotece miejskiej

19 maja 1 d zakończyła cykl zajęć bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece w NDM z Filii nr 2 na Osiedlu Młodych. Zajęcia przygotowała i prowadziła pani Katarzyna Stasiak, która otwiera i przybliża dzieciom wspaniały świat zamknięty w książkach
 • -

Spotkanie autorskie z panią Zofią Stanecką

10 maja klasy: 3b i 3d wraz z wychowawcami paniami: Izą Ryńską – Pieluchowską i Grażyną Duch udały się do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu Młodych, gdzie odbyło się spotkanie z pisarką dla dzieci – panią Zofią Stanecką.
 • -

„WALKING  AROUND  UK” Warsztaty twórcze dla uczniów klas III

17 maja 2018 roku Pani Marta Kifonidis i Katarzyna Tomaszewska zorganizowały w naszej szkole warsztaty z języka angielskiego  hasłem „Walking Around UK”. Wzięły w nim udział cztery drużyny złożone z uczniów klas trzecich. Gościliśmy trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • -

Prawosławie, Żydzi, Tatarzy i… bociany, łosie, żubry – czyli Zielona Szkoła uczniów klasy 5 a

  Od 14 do 16 maja 2018 roku uczniowie klasy 5 a byli na Zielonej Szkole na Podlasiu. Pierwszego dnia mieli możliwość zwiedzić Grabarkę – „Górę Krzyży”, prawosławną Częstochowę, serce prawosławia w Polsce oraz Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego i Rezerwat Pokazowy Żubrów.
 • -

Uczniowie klasy 5 a otrzymali list ze Szwecji od Carla Philipa i Sofii – księcia i księżnej Värmlandu

Znów otrzymaliśmy list – tym razem od Carla Philipa i Sofii – księcia i księżnej Värmlandu. Para książęca podziękowała nam za list i zdjęcie Nowego Dworu Mazowieckiego. Do listu ze Sztokholmu dołączone było zdjęcie szwedzkiej pary książęcej.
 • -

Wycieczka klasy VI c na tory postojowe PKP INTERCITY

Dzięki zaangażowaniu rodzica uczniowie klasy VI c w dniu 15.05.2018 r. udali się na wycieczkę na  tory postojowe PKP INTERCITY. W programie było zwiedzanie hali całopociągowej (pomieszczenie Operatora hali, warsztat krawiecki, studio poligraficzne) lokomotywownia, nastawnia, jeden z nowoczesnych pociągów (Pendolino).
 • -

Wycieczka Ie i IIc

10 maja klasy Ie i IIc  pojechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był teatr „Lalka”, a w nim spektakl  „Robinson  Crusoe”.  Przedstawienie mieści się w formule teatru uczestnictwa.  Magiczna podróż zaczyna się już w  fuaje 
 • -

Wycieczka do Teatru Sabat i Ogrodu Botanicznego

23 kwietnia klasy: 3b i 3c wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Na początku uczniowie obejrzeli musical pt. „Śpiąca królewna”. Piękne kostiumy, muzyka  i efekty specjalne sprawiły, że przedstawienie zachwyciło publiczność.  Po spektaklu wszyscy udali się do Łazienek Królewskich, a stamtąd pieszo do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
 • -

GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA POZNAŁA MAGIĘ TEATRU

Uczniowie klasy II b wybrali się o teatru „Lalka” w Warszawie na przedstawienie pod tytułem „Krawiec Niteczka”. W tym ciekawym i pouczającym spektaklu pojawiło się mnóstwo magicznych sztuczek, czyli efektów specjalnych. Dzieci były zachwycone. 
 • -

Klasa II a na wycieczce w Skierdach

24  kwietnia  uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do stajni „ Na Kępie” w Skierdach.  Dzieci dowiedziały  się wielu ciekawych rzeczy o koniach, poznały sprzęt jeździecki i jeździły konno. Atrakcji było jeszcze więcej: gra terenowa, zajęcia plastyczne, ognisko z kiełbaskami, zabawy na placu zabaw
 • -

Wycieczka klasy VI c do kina na film „Cudowny chłopak”.

27 kwietnia 2018 roku uczniowie kasy VI c wybrali się na wycieczkę do kina na film „Cudowny chłopak”. Jest to jednocześnie komedia, dramat i kino familijne. Przeplata ze sobą sceny śmiechu, płaczu i refleksji.
 • -

Dzień Baśni w klasie 1c z udziałem uczniów klasy 4f

26 kwietnia w klasie 1c obchodzony był Dzień Baśni. Pierwszoklasiści przyszli do szkoły przebrani za postacie z bajek i baśni. Tworzyli różne scenki dramowe i uczestniczyli w zabawach baśniowo-literackich.
 • -

Uczniowie klasy 5a otrzymali list od księżnej Kornwalii

Znów dzielimy się z Wami naszą radością – otrzymaliśmy list do Camilli – księżnej Kornwalii. Księżna odpisała nam osobiście! Podziękowała za kartkę, pochwaliła doskonały angielski, pogratulowała i złożyła życzenia.
 • -

Udział uczniów klasy 5a w AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ ŻONKILE

19 kwietnia 2018 roku będziemy obchodzić 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Włączyli się do niej również uczniowie klasy 5a naszej szkoły, którzy zwiedzili muzeum i wzięli udział w warsztatach. Obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei.
 • -

Wycieczka 3a i 3f do Centrum Nauki Kopernik 

Dnia 4 kwietnia klasy III A i III F odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, aby poznać właściwości i zastosowanie POWIETRZA. Nauka i zabawa połączyły się ze sobą, dając dzieciakom wiele radości!!!
 • -

Warsztaty wielkanocne w Młynie Gąsiorowo

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy klasy 3b i 3d wybrały się na wycieczkę do Młyna Gąsiorowo. Dzieci wysłuchały opowieści o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych  na Mazowszu i Kurpiach, bawiły się w kole w rytm mazurków i polek. Wykonały również pisanki techniką oklejania bibułą.
 • -

Wycieczka klasy VI c do Centrum Pieniądza NBP.

W dniu 6.04.2018 r. uczniowie klasy VI c wybrali się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. Twórca pieniądza i produkcja pieniądza.
 • -

Wycieczka klasy 3a i 3f do Wedla i Muzeum Warszawy

Naszą przygodę rozpoczęliśmy słodko w Pijalni Czekolady „E. Wedel”, gdzie  poznaliśmy historię wedlowskiej fabryki i jej założycieli. Dowiedzieliśmy się jak przebiega proces produkcji czekolady oraz innych czekoladowych przysmaków.
 • -

ZEMSTA w klasie 7 a

W piątek 16 marca na lekcji języka polskiego odbyły się prezentacje fragmentów "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu klasy 7a. Uczniowie  wcielili się w  bohaterów komedii i zaprezentowali najciekawsze według nich sceny z lektury.
 • -

Wycieczka 6a

9 marca 2018 r. klasa 6a odwiedziła „Niewidzialną wystawę”. Ta niecodzienna i dla wielu zaskakująca lekcja pozwoliła nam spojrzeć na to, co nas otacza trochę inaczej- z perspektywy osoby niewidomej. To pozwoliło  nam z kolei choć troszkę zbliżyć się do świata osób niewidzących i dostrzec  ich potrzeby.
 • -

Wycieczka 5d, 6b i 7a

We wtorek 13 lutego 2018 uczniowie z klasy 5d, 6b i 7a wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to jedno z największych miejsc w Polsce popularyzujących naukę.
 • -

WYCIECZKA DO SKANSENU W SIERPCU

20 marca klasy 3 c i 3 e wybrały się na wycieczkę do Skansenu w Sierpcu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych - wykonywali wielkanocne palmy i pisanki oraz poznali dawne obyczaje i tradycje.
 • -

Klasa 3b na zajęcia z biblioterapii

16 marca klasa 3b po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach z biblioterapii, które poprowadziły panie Wanda Kępska, Iza Pieluchowska i Katarzyna Dobruk. Tym razem zajęcia dotyczyły samotności dziecka w domu dziecka oraz ludzi, którzy bardzo pragną mieć dziecko.
 • -

Wycieczka uczniów klasy 5a do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wiosnę można witać na wiele różnych sposób. Uczniowie klasy 5a postanowili zatem powitać ją na wycieczce. 21 marca 2018 roku wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Razem z przewodnikiem zwiedzili fragment wystawy stałej i wzięli udział w warsztatach „Gry i zabawy dzieci żydowskich 100 lat temu”, podczas których dowiedzieli się m.in. jak się gra w klipę czy cymbergaja i dlaczego słychać jidysz w niektórych polskich wyliczankach. 
 • -

Wycieczka klasa IIa (Krasnali) i IIb (Gromadki Kubusia Puchatka) 

Klasy drugie przeżyły moc atrakcji w Cinema City Bemowo. 
Pierwszą z nich była wizyta w kinie interaktywnym na bloku edukacyjnym „Królestwo zwierząt”. Dzieci odkrywały dziką naturę każdym zmysłem.
 • -

UCZNIOWIE KLASY 5A OTRZYMALI LIST OD KSIĘŻNEJ MONAKO

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 5a otrzymali list od księżnej Monako Charlene. Do listu dołączone było zdjęcie księżnej z autografem. :) :) :)
 • -

Wycieczka VII a i VII c

Dnia 8 marca 2018 r. klasy VII a i VII c wybrały się na wycieczkę do Płocka. W kinie "Przedwiośnie" obejrzeli film pt. "Cudowny chłopak". Następnie udali się do płockiego ZOO na lekcję dotyczącą Morza Bałtyckiego. 
 • -

Wycieczka do Zamku Królewskiego i Hulakula

Z okazji Dnia Dziewczynek klasa 3b wybrała się do Warszawy na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Uczniowie zwiedzając komnaty królewskie i oglądając obrazy mistrzów pędzla, dowiedzieli się wiele zarówno o insygniach królewskich, jak i zwyczajach niektórych władców Polski.
 • -

Wycieczka klasy  3a i 3f do ZOO w Warszawie

20 lutego 2018 r. klasy 3a i 3f wybrały się na wycieczkę  do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie na niezwykłą lekcję przyrody. Jedna klasa miała zajęcia pt. „Opieka nad zwierzętami domowymi i egzotycznymi”, a druga lekcję pt. „Po co komu ogon?”. Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy.
 • -

Wizyta w Teatrze Lalka w Warszawie II c i I e

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły?

 Jak to możliwe, że dorośli okazują się często bezradni wobec spraw, którym powinni stawiać czoła?  Spektakl „Król Maciuś I” to opowieść o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, ponieważ po śmierci ojca musiał rządzić krajem, sprostać trudom prowadzenia wojny.
 • -

Wycieczka klasy VIc do Sejmu RP oraz Muzeum Ziemi PAN.

W dniu 23.02.2018 r. uczniowie klasy VI c odwiedzili Sejm RP. Podczas wizyty posłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz hol główny z makietą kompleksu budynków sejmowych. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Ziemi PAN.
 • -

Wycieczka 6b i 6d

W pewien lutowy dzień uczniowie klasy 6 b i 6d  podczas wycieczki do Warszawy odwiedzili bardzo ciekawe miejsce, a mianowicie Papugarnię Carmen. Dla wszystkich było to niezwykłe doświadczenie. Jeszcze nikt nie widział w jednym pomieszczeniu tylu papug naraz!
 • -

Bal karnawałowy klas 1-3 „Bezludna wyspa”

Załoga piratów zabrała: księżniczki, syrenki, postaci z bajek, zwierzęta i innych uczestników balu  w niezwykły rejs statkiem. Gdy statek osiadł na mieliźnie dalej trzeba było płynąć „tratwami”.
 • -

Wycieczka do teatru 3b

7 lutego klasa 3b wybrała się na wycieczką do Teatru Capitol w Warszawie na spektakl pt.: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Uczniowie mogli porównać fabułę przeczytanej książki z wizją reżysera sztuki. Wszyscy podziwiali grę aktorską, zwłaszcza rolę małpki Czi- Czi.
 • -

 Praca dziennikarza i lektora

Dnia 5 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 im.Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się dwugodzinne spotkanie uczniów klasy 5 D z dziennikarzem.
 • -

Jasełka w 3a

19 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie w klasie 3a. W tym szczególnym dniu uczniowie zaprezentowali przed rodzicami program artystyczny pt. „Boże narodzenie”, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas świątecznego występu nie zabrakło pastorałek, kolęd, tańców i wierszyków.
 • -

Warsztaty dziennikarskie w klasach I c i II c

Tuż przed rozpoczęciem ferii, 12 stycznia, klasy I c i II c wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy NoToSport.pl. Jednym z nich był absolwent placówek Zespołu Michał Kulesza.
 • -

Koncert kolęd i pastorałek klas II

10 stycznia 2018 r. na sali forum w Szkole Podstawowej nr 7 panował gwar. W barwnym korowodzie wmaszerowali kolędnicy z klas II. Zaprezentowali zebranym Rodzicom i Dziadkom Koncert Kolęd i Pastorałek wykazując się talentem aktorskim i wokalnym. Przybyli goście ze wzruszeniem oklaskiwali małych artystów, którzy zgodnie z tradycją, zostali obdarowani na zakończenie słodkościami.
 • -

Spotkanie ze strażakami klas 3b i 3d

Tuż przed feriami uczniowie klas 3b i 3d spotkali się ze strażakami z nowodworskiej OSP. Strażacy przyjechali pod szkołę wozem strażackim. Dzieci z zaciekawieniem oglądały nowoczesny pojazd wraz z wyposażeniem ratowniczym i gaśniczym. Wiele się dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, a także usłyszały kilka porad, o tym jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.
 • -

WYCIECZKA NA POCZTĘ KLASY 3B

Uczniowie klasy 3b udali się na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla dziadków. Dzięki uprzejmości pracownika poczty-pani Sylwii, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda urząd pocztowy od środka, na czym polega praca pocztowca, co to jest datownik oraz w jaki sposób opróżnia się skrzynkę pocztową. To była ciekawa lekcja.
 • -

Uczniowie klas 5a i 4f otrzymali list od Papieża Franciszka

Miło nam poinformować, że 12 stycznia 2018 roku uczniowie klas 5a i 4f otrzymali list od Papieża Franciszka. Jest to odpowiedź na listy dzieci wysłane do Watykanu przed świętami Bożego Narodzenia.
 • -

Klasa 3h z wizytą w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Na początku grudnia  klasa 3h pojechała na wycieczkę do Hotelu Warszawianka w Jachrance na zajęcia kulinarne. Każdy uczeń został zapoznany  ze swoim stanowiskiem pracy oraz przepisem kulinarnym, który ma wykonać. Pysznościom nie było końca.
 • -

Mikołajki w klasie 3h

 • -

Pierwsza pomoc w 3h

Z wizytą w naszej szkole byli przedstawiciele Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej OSP – RW Modlin. Wśród zaproszonych gości byli rodzice uczennicy z klasy 3f i mama ucznia klasy 3h, której towarzyszył pies. Ratownicy oprócz pokazu  udzielili  uczniom instrukcji udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowane w  wypadku.
 • -

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE UCZNIÓW KLASY VI A DLA RODZICÓW

W dniu 21 grudnia 2017 r. wieczorem odbyło się spotkanie uczniów klasy VI a z rodzicami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Uczniowie śpiewali świąteczne piosenki i recytowali wiersze, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom upominki. To podniosłe i wzruszające spotkanie na długo zostanie w pamięci uczniów i rodziców.
 • -

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE KLASY VI A

W dniu 18 grudnia 2017 r. w klasie VI a odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego uczniowie wykonywali prezenty dla swoich rodziców- eko-świeczniki. W tym dniu odbyły się też „Mikołajki klasowe”. 
 • -

KONCERT KOLĘD I WIGILIA W KLASIE 3 E

22 grudnia wieczorem Elfiki wraz z rodzinami spotkali się na uroczystym koncercie kolęd. Uczniowie wykonali jedne z najpiękniejszych kolęd i pastorałek, czym wprowadzili zebranych w magiczny nastrój świąt.
 • -

Przedstawienie w 3b

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3b zaprezentowali swoim rodzicom przedstawienie pt . „Bombki”. Scenariusz rozgrywa się w świecie ozdób choinkowych, które rozmawiają  o tym, co jest najważniejsze w czasie świąt.
 • -

Jasełka w klasie I c

13 grudnia 2017 roku, wieczorem do SP 7 tłumnie podążały całe rodziny uczniów klasy I c. Działo się tak za sprawą wystawianych przez dzieci jasełek. Przedstawienie wywarło na widzach ogromne wrażenie.
 • -

Program edukacyjny „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” w klasach IV - VI

Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest długofalowym projektem do którego przystąpiła nasza szkoła. Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami. Jak wskazują badania, nawyki żywieniowe kształtujące się i utrwalające w okresie dzieciństwa i młodości trudno zmienić w wieku dorosłym.
 • -

Spotkanie wigilijne w klasie VI c

W dniu 19.12.2017 r. w klasie VI c odbyło się spotkanie wigilijne. Przecież tworzymy w swojej klasie małą rodzinę. Uczniowie biesiadowali przy słodkim poczęstunku oraz słuchali kolęd. Wigilie klasowe to podniosłe i wzruszające spotkanie, które na długo zostanie w pamięci uczniów.
 • -

DZIEŃ INTEGRACYJNY W KLASIE I E

14 grudnia 2017 roku w klasie I e odbyło się wieczorne, przedświąteczne spotkanie integracyjne. Najpierw dzieci z rodzicami tworzyli na warsztatach ozdoby świąteczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani podczas pracy i świetnie się bawili.
 • -

Warsztaty plastyczne I f

Dnia 18 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w kasie I F odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Wspólnie wykonaliśmy kilkanaście bombek techniką decupage. Spotkanie sprzyjało integracji dzieci i dorosłych, wprowadzało nas w świąteczny klimat. Rodzice obejrzeli także przestawienie przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Czapli.
 • -

Wycieczka If

Dnia 23.11.2017 r. uczniowie klasy I F pod opieką pani Agnieszki Czapli i Aleksandry Płocheć uczestniczyli w wycieczce do Gąsiorowa. W Młynie animatorzy zorganizowali dla dzieci warsztaty plastyczne i kulinarne oraz zabawy muzyczno-ruchowe.
 • -

Niezwykła lekcja muzyki w 3 e

13 grudnia do klasy 3 e przybył wyjątkowy gość, pan Piotr Sołoducha - wokalista grupy Enej. Uczniowie wraz z artystą grali na instrumentach i śpiewali polskie kolędy.
 • -

Wycieczka uczniów klasy 5a do Telewizji Polskiej

14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 5a wybrali się na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Razem z przewodnikiem zwiedzili siedzibę telewizji – byli w różnych studiach, pomieszczeniach reżyserskich, pracowniach dekoracji.
 • -

To jest czas, który nazywamy szczęściem… Jasełka w klasie 5a

Boże Narodzenie to – jak mówią słowa piosenki – czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze; czas, który nazywamy szczęściem; lepszy czas… W takiej właśnie świątecznej atmosferze 12 grudnia 2017 roku odbyły się jasełka w klasie 5a. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie Wigilia w autobusie.
 • -

Wycieczka VII a i VII c

Dnia 12 grudnia 2017r. uczniowie klas VII a oraz VII c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W galerii „Złote Tarasy” zwiedzili projektornię Multikina. Poznali krótką historię filmu, a także mieli okazję poznać technikę ich wyświetlania oraz dowiedzieli  się w jaki sposób wygląda kino „od kuchni”.
 • -

Warsztaty 7a

Dnia 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII a wzięli udział w warsztatach na temat szkodliwości spożywania alkoholu. Ich celem  było poszerzenie wiedzy uczniów na temat uzależnienia od alkoholu, jego wpływu na organizm oraz na rodzinę osoby uzależnionej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kim jest alkoholik, czym jest alkoholizm, jakie są czynniki ryzyka spożywania alkoholu przez młodzież  oraz jakie są konsekwencje picia.
 • -

Przedświąteczne Spotkanie w II c

Uczniowie klasy II c wraz z rodzicami podczas Spotkania Przedświątecznego wspólnie wykonali czerwononose renifery. Zostały one przeznaczone do sprzedaży na kiermaszu corocznie organizowanym przez Radę Rodziców.
 • -

  Portret Króla Jegomości

1 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji muzealnej „Portret Króla Jegomości”, w warszawskim Zamku Królewskim. Oglądali uważnie różne rodzaje portretów: reprezentacyjne, konne, prywatne.
 • -

   Mikołajkowa niespodzianka

Klasy I e i II c wybrały się 7 grudnia 2017 r. na warsztaty do Pijalni Czekolady Wedel przy ulicy Szpitalnej w Warszawie oraz do Muzeum Archeologicznego. Wycieczka była niespodzianką mikołajkową zaplanowaną przez rodziców i wychowawców.
 • -

Spotkanie z pszczelarzem

Wprowadzanie literek nie musi być monotonne. Doskonale wiedzą o tym Iskierki z 1a. Zapoznanie dzieci z kształtem litery Uu poprzedziło spotkanie z panem Sawickim- tatą Karolinki. Pasją naszego gościa są pszczoły.
 • -

Spotkania biblioteczne 1a

W pierwszym półroczu klasa 1a uczestniczyła w dwóch spotkaniach bibliotecznych. Pod opieką rodzica i wych. Anety Lodzik dzieci szły na spacer do osiedlowej biblioteki, gdzie witała je bibliotekarka pani Katarzyna Stasiak.
 • -

Edukacja kulturalna Iskierek i Orlików

Już od pierwszej klasy nauczyciele naszej szkoły dbają o edukację kulturalną uczniów. Wyjazdy do teatru, na koncerty i warsztaty muzyczne, wizyty w bibliotece to tylko część bogatego programu, poprzez który realizowany jest Program wychowawczy klasy.
 • -

Lekcje matematyki w 1a

Matematyka nie jest trudna. Wiedzą o tym pierwszaki z 1a. Na lekcjach matematyki zarówno planowych, jak i rozwijających zajęciach pozalekcyjnych, grają w gry matematyczne z wykorzystaniem kart p.Andrzeja Grabowskiego (innowacja pedagogiczna), wykorzystują kostki do gry, plansze, domino, klocki w kolorach i figury geometryczne.
 • -

Magiczny wieczór  1a i 1d

29 listopada Iskierki i Orliki uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu. Zgodnie z tradycją wieczór andrzejkowy pełen jest wróżb, przepowiedni i wyśmienitej zabawy. W 1a i 1d nie było inaczej. Tylko wróżkami, czarodziejkami były mamy! Przygotowały one dla dzieci różne atrakcje, wspaniałe dekoracje, niesamowite wróżby i zabawy.
 • -

Bal Andrzejkowy klas  I-III

Dnia 29 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się bal Andrzejkowy dla klas I-III. Został zorganizowany przez Wychowawców Świetlicy i Radę Rodziców. Przeprowadzone wróżby i konkursy zostały wzmocnione zabawą taneczną.
 • -

Warsztaty bożonarodzeniowe

Klasy 3b i 3d wybrały się 11 grudnia 2017 r. na wycieczkę do Legionowa. Dzieci uczestniczyły w warsztatach związanych z Bożym Narodzeniem. Poznały zwyczaje bożonarodzeniowe te dawne i te które przetrwały do dziś, obejrzały szopki.
 • -

Lekcja multimedialna „Co to jest dubbing”

Klasy 3 b i 3d wzięły udział w lekcji, która odbyła się w kinie w Miejskim Ośrodku Kultury   im . Ch. S. Chaplina w Legionowie 1 grudnia 2017 r. Dzieci poznały tajniki dubbingu. Znani aktorzy opowiadali o swojej trudnej pracy w podkładaniu własnego głosu różnym postaciom ze znanych filmów dla dzieci.
 • -

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego i na kręgle.

W listopadzie klasy III a i III f odwiedziły Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Na zajęciach, wykorzystując zrekonstruowane pradziejowe warsztaty, dzieci wykonały kolorowe krajki. Zwiedzając fragment wystawy poznali surowce wykorzystywane dawniej do wytwarzania tkanin, jak również zasadę działania pionowego warsztatu tkackiego.
 • -

Klasa II b „Gromadka Kubusia Puchatka”  na wycieczce w Zamku Królewskim i w Fabryce Lizaków

5 grudnia 2017 w prezencie mikołajkowym uczniowie klasy II b otrzymali bardzo atrakcyjną wycieczkę. 
Pierwszym punktem programu była ciekawa lekcja w Zamku  Królewskim „ Paź w służbie Jego Królewskiej Mości” połączona z przedstawieniem teatralnym.
 • -

Świąteczne warsztaty z rodzicami w klasie 3a

 7 grudnia 2017 r. w klasie 3a odbyły się  świąteczne warsztaty, które przygotowali  dla dzieci  ich rodzice.

Na początku uczniowie wykonywali  piękne stożkowe choinki ze styropianu, które ozdabiały świątecznymi elementami. Później  dzieci dekorowały styropianowe gwiazdki i bombki. 
 • -

Warsztaty przeciwpowodziowe w 3a i 3f

W dniu 30 listopada 2017 r. w  klasie 3a i 3f odbyły się warsztaty przeciwpowodziowe. Prowadził je pan z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak przygotować siebie, rodzinę i dom na wypadek przyjścia wielkiej wody.
 • -

Górnik u Orlików

4 grudnia uczniowie 1d mieli nietypową lekcję. Mama Hani jest górnikiem naftowym i w dniu Barbórki - Święta Górników odwiedziła nasza klasę i opowiedziała o swojej pracy.
 • -

Lekcja otwarta w 1d

8 grudnia rodzice uczniów 1d wzięli udział w lekcji otwartej. Przez dwie godziny wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe: bombki, kartki świąteczne, reniferki, bałwanki itp.
 • -

Wycieczka 6 a i 6 c na warsztaty adwentowo-wigilijne

W dniu 5 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VI a oraz VI c pojechali na warsztaty adwentowo – wigilijne do gospodarstwa agro – edukacyjnego „Wymysły pod lasem”.
 • -

Mikołajki klasowe

W dniu 4 grudnia 2017 r. w klasie VI c odbyły się „Mikołajki klasowe”.  Prezenty z okazji Mikołajek to piękna idea. Dzieci wylosowały dużo wcześniej kolegę lub koleżankę z klasy i miały przygotować dla niego drobny prezent, wręczany podczas klasowej uroczystości.
 • -

Klasy czwarte poznają historię Polski...

Tym razem przed uczniami klas czwartych stanęło nowe wyzwanie. Uczniowie mieli bowiem w jak najatrakcyjniejszy sposób pokazać sylwetkę pierwszego króla Polski - Bolesława I Chrobrego. Pomysłów było co nie miara, a prym wiodły prezentacje multimedialne. Tak poznawana i zarazem przekazywana innym historia na pewno będzie dobrze zapamiętana.
 • -

WYCIECZKA WRÓBELKÓW Z I E

Klasa  I e 10 listopada  pojechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyprawy była lekcja muzealna w Zamku Królewskim pt.: „Jego kudłata mość Kiopek”. Dzieci  poszukując królewskiego pieska  uczyły się etykiety dworskiej i zwiedzały komnaty króla.
 • -

Historia jest ciekawa...

Uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku szkolnym zaczynają swoją przygodę z historią mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi, ale przede wszystkim badawczymi, właśnie z historii. Mieli bowiem stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny.
 • -

Wycieczka do teatru klas 3c i 3e

9 listopada klasy 3c i 3e wybrały się do teatru Rampa na przedstawienie pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.
 • -

Wycieczka do Skierd klas 3c i 3e

W czwartek 19 października uczniowie klas 3c i 3e pojechali na wycieczkę do Szkółki Kontenerowej w Skierdach. Na miejscu przywitała nas Pani, która opowiadała o zasadach zachowania się w lesie. Pokazała nam różnice w wyglądzie różnych zwierząt i zdradziła wiele ciekawostek.
 • -

Pasowanie klas pierwszych

20 października 2017 roku o godzinie 9.00 na hali sportowej rozpoczęła się uroczystość pasowania tegorocznych pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego.
 • -

„Niewidzialna wystawa” – wycieczka klasy VI c

Jak to jest- normalnie funkcjonować, będąc pozbawionym możliwości korzystania ze wzroku? Jak rozpoznawać otoczenie gdy zupełnie nic nie widać? Czy świat bez kolorów i kształtów może być ciekawy? Czy przebywanie w nim  może otworzyć nas na zupełnie nowe doznania?
 • -

Opieka nad mogiłami żołnierskimi na cmentarzu miejskim

27.10.2017 roku uczniowie klasy 5a wybrali się na cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim, żeby przed uroczystością Wszystkich Świętych uporządkować mogiły żołnierskie. Podjęta przez uczniów inicjatywa jest wyrazem ich patriotyzmu.  
 • -

Wycieczka klasy 3a i 3f do Grzybowa

19 października 2017 r. klasa 3a i 3f  były na wycieczce w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie. Po przyjeździe na miejsce dzieci zjadły pyszne śniadanko. Była ziołowa herbatka, kanapki – na ciemnym pieczywie powidła, serek biały, żółty i pyszny miodek.Po śniadanku dzieci słuchały opowieści gospodarza i poszerzały wiedzę o ekologii.
 • -

Niezwykła lekcja historii w 2b i 3b

Pod koniec października uczniowie klas 2b i 3b uczestniczyli w niezwykłej lekcji, była to zabawa w księżniczki i rycerzy. Pan Mikołaj – historyk z wykształcenia i zamiłowania, swoją pasją potrafi zarażać dzieci. Jego lekcja to zabawa z wykorzystaniem rekwizytów, kostiumów i średniowiecznej muzyki.
 • -

KLASA 3 E W FABRYCE WEDLA

26 października 2017 roku uczniowie klasy 3 e byli na niezwykłej wycieczce w Fabryce Wedla. Dzieci poznały historię przedsiębiorstwa, dowiedziały się skąd bierze się czekolada, miały możliwość podziwiania czekoladowych rzeźb, a także degustacji wyrobów E. Wedla.
 • -

Wycieczka 3 b i 3 d do Warszawy

17 października 2017r. dzieci z klasy 3B i 3D odwiedziły Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie przy ul. Okólnik 1. Nowoczesne wnętrza zrobiły na uczestnikach duże wrażenie. Uczniowie brali udział w lekcjach muzealnych, podczas których dowiedzieli się o życiu i twórczości największego polskiego kompozytora i pianisty wysłuchali jego utworów, a nawet komponowali własne melodie.
 • -

Wycieczka klasy 6 b do Płocka

We wtorek 17 października klasa 6b wybrała się na wycieczkę do Płocka. Punktem kulminacyjnym wycieczki była gra miejska, w którą uczniowie włożyli dużo zaangażowania. Dzieci były podzielone na trzy grupy,których zadaniem było znaleźć odpowiedzi na dziewięć pytań.
 • -

Wycieczka uczniów klasy 5a do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim

„Bladym świtem” (czyli jeszcze przed lekcjami) 17 października 2017 roku uczniowie klasy 5a wybrali się na wycieczkę do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • -

„Wycieczka” uczniów klasy 5a na starożytny Olimp

Uczniowie klasy 5a byli już na różnych wycieczkach – kilkudniowych i jednodniowych, pieszych, autokarowych, samolotowych. Płynęli nawet jachtem. Bywali całkiem blisko i bardzo daleko, ale takiej „wycieczki” jak 17 października nie mieli jeszcze nigdy. Tego dnia odwiedzili bowiem… starożytny Olimp!
 • -

Iskierki z 1a i Orliki z 1d w Hulakula

Październikowy wyjazd do sali zabaw w Hulakula to pierwsza w tym roku wycieczka Orlików i Iskierek. Pierwszaki miały okazję do lepszego poznania się w czasie wspólnej zabawy.
 • -

Z wizytą na Olimpie.

10 października uczniowie klasy 5b zachwyceni światem mitologicznych bogów, których poznali dzięki „Mitologii” Jana Parandowskiego, zorganizowali w formie zajęć otwartych „Spotkanie bogów greckich na Olimpie”. W tym celu odpowiednio przygotowali stroje i atrybuty.
 • -

WYCIECZKA DO KINA CINEMA PARK

Klasy IIc, I e i I f 29 września pojechały do kina interaktywnego w Warszawie na lekcję filmową „Królestwo zwierząt. Dzieci odkrywały dziką naturę wszystkimi zmysłami.
 • -

Klasy II a i II b w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Uczniowie klas drugich uczcili początek kalendarzowej jesieni wizytą w skansenie w Sierpcu. Poznali tradycje i zwyczaje mieszkańców dawnej wsi mazowieckiej. Własnoręcznie ubijali masło w masłownicy, poznali proces obróbki włókien lnianych
 • -

Spotkanie III d I III b z pisarką Joanną Olech.

22 września 2017 r. uczniowie klasy III D i III B odwiedzili Miejską Bibliotekę na Osiedlu Młodych. Spotkali się tam z pisarką dla dzieci i młodzieży, panią Joanną Olech.
 • -

Wycieczka klasy III b i III d

29 września 2017 r. klasy III D i III B odwiedziły Szkółkę Kontenerową w Skierdach. Miła Pani z Nadleśnictwa Jabłonna wprowadziła uczniów w tajniki lasu.
 • -

Dzień Chłopaka w klasie III d

27 września 2017 r. klasa III D wybrała się do pizzerii „HIT”. Obserwowaliśmy pracę kucharza i kelnera. Degustowaliśmy smacznie przyrządzone pizze z serem, szynką i pieczarkami. Tak uczciliśmy Dzień Chłopaka. Było super!
 • -

Wycieczka do lasu 3b i 3d

W dniu 29 września klasy 3b i 3d udały się na wycieczkę do Szkółki Kontenerowej w Skierdach. Zajęcia poprowadziła pani leśnik z Nadleśnictwa Jabłonna.
 • -

Obóz integracyjny klas VII a i VII c

W dniach 27-29.09.2017 r. uczniowie kl. VIIa i VIIc wraz z wychowawczyniami wzięli udział w obozie integracyjnym w Lidzbarku Welskim. Ośrodek "Pod Lipami" powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. jazda quadem, zabawy w kulach sferycznych, zajęcia na strzelnicy czy ściance wspinaczkowej.
 • -

Wieczór filmowy w klasie VI c

Z okazji Dnia Chłopaka 2 października, w poniedziałkowy wieczór od godziny 17.00. jedna z sal lekcyjnych w szkole wypełniona była uczniami klasy VI c, którzy przybyli tu, aby spędzić go w dobrym towarzystwie swych kolegów i koleżanek.
 • -

ELFIKI ZDOBYWAJĄ TWIERDZĘ MODLIN

29 września 2017 roku klasa 3 e wybrała się na wycieczkę do Modlina Twierdzy. Elfiki poznawały historię naszej małej ojczyzny, świetnie się przy tym bawiąc.
 • -

Wycieczka uczniów klasy 5a do Siedlec

Uczniowie integracyjnej klasy 5a lubią zaczynać rok szkolny od długich wycieczek, dlatego 26 września wybrali się na wycieczkę do Siedlec, które przywitały nowodworzan – jak zwykle – piękną pogodą i spadającymi pod nogi kasztanami.
 • -

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE II A

28 września w klasie II a odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych.
 • -

Spotkanie z Joanną Olech

W dniu 22 września uczniowie klas :3 b i 3 d wybrali się do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu, gdzie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży Panią – Joanną Olech.
 • -

Wycieczka 6c i 6a do Kazimierza Dolnego

W dniu 25 września 2017 r. uczniowie klasy VI a oraz VI c udali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Celem wycieczki było zwiedzanie cennych zabytków, pogłębienie wiedzy i miłe spędzenie czasu.
 • -

Wycieczka 3g i 3h do 2 Pułku Saperów w Kazuniu

Dnia 8.09.2017 roku klasy 3g i 3h pojechały na wycieczkę do 2 Pułku Saperów w Kazuniu. Uczniowie brali udział w Mszy Św. i uroczystym apelu. Obserwowali przemarsz kompanii honorowej, usłyszeli salwę honorową.

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.