PRZEDŚWIĄTECZNA MOBILIZACJA WOLONTARIATU

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą młodzieży, skierowaną do ludzi młodych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Tuż przed świętami młodzi ludzie z naszej szkoły czynnie włączyli się w dwie akcje. 2 grudnia 2017 roku (w sobotę) wzięli udział w (organizowanej przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki we współpracy z Bankiem Żywności SOS w Warszawie) XXI Świątecznej Zbiórce Żywności. W godzinach 10.00 – 18.00 w sklepie Mila na Osiedlu Młodych zbierali słodycze, olej, napoje, soki, przetwory warzywne i owocowe, konserwy – po prostu żywność. Posegregowane rzeczy od razu pakowali, a kartony opisywali. Swoją postawą, serdecznością, uśmiechem, wdziękiem i darem przekonywania spowodowali, że kosz ustawiony za kasami błyskawicznie napełniał się produktami.

W ciągu trzech dni Świątecznej Zbiórki Żywności w Nowym Dworze Mazowieckim udało się uzbierać 3934,15 kilogramów produktów, z których przygotowano 450 paczek dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

9 grudnia 2017 roku (w sobotę) wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w XIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas. Tym razem „pracowali” w sklepie Biedronka przy ul. Leśnej. Podobnie jak zeszłym razem – spisali się na medal.

Pamiętajmy: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.