VI Warszawski Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski.

Zapraszamy uczniów przedszkola, szkoły podstawowej

i gimnazjum do udziału w

VI Warszawskim Konkursie „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski.

Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Kowelska 1

Temat konkursu dotyczy życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Uczestnicy konkursu: Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy oraz województwa mazowieckiego.

Konkurs jest dwuetapowy :   I etap szkolny , II etap warszawski

Forma i wykonanie prac konkursowych:

Przedszkole: Wykonaj laurkę dla Polski z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Forma pracy oraz technika wykonania dowolna.

Szkoła podstawowa - klasy 1-3:Zaprojektuj zakładkę do książki związaną z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachowaj proporcje właściwe dla zakładek.

Szkoła podstawowa - klasy 4-7:Zaprojektuj znaczek upamiętniający 100- rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt wykonaj w formacie od A5 do A3.

Gimnazjum:W dowolnej technice zaprojektuj okolicznościową monetę upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętaj, że moneta okolicznościowa może mieć różne kształty, elementy, które nie występują na zwykłych monetach. Musisz zaprojektować awers i rewers .

Termin oddania pracy:   8 stycznia

Organizatorzy etapu szkolnego:  nauczyciele plastyki  SP 7