WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ

W dniu 27 listopada 2017 roku odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze  z elementami biblioterapii,, dotyczące takich problemów, jak inność, lęk przed odrzuceniem. Na spotkanie zaproszono uczniów z klasy IIIb. Celem głównym zajęć było budowanie w uczniach poczucia własnej wartości i akceptacji samego siebie oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, kryzysowych. Wieczór rozpoczęły zabawy integracyjne m.in. „Człowiek do człowieka”, „Powitania z różnych stron świata” przy dźwiękach muzyki. Dzieci poznały różne rodzaje kamieni szlachetnych, ich znaczenie, wypowiadały się na temat różnic między nimi. Prowadzący wprowadzili uczniów w świat uczuć i emocji, zachęcając do swobodnych wypowiedzi. W drugiej części zajęć zaprezentowano bajkę „Rubinek”, której autorem jest Artur Barciś. Uczestnicy bardzo chętnie odpowiadali na pytania związane z problematyką utworu.  Uwieńczeniem wieczoru były prace plastyczne w grupach – kompozycje kwiatowe z różnych rodzajów makaronów. Na zakończenie obdarowano słuchaczy „magicznymi” kuleczkami.

Organizatorzy: Katarzyna Dobruk, Wanda Kępska, Izabela Ryńska – Pieluchowska.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10