GEN WOLNOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 roku odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej z okazji obchodów Święta Niepodległości dla grupy uczniów ze świetlicy szkolnej. Przygotowano okolicznościową gazetkę oraz wystawę książek i innych materiałów bibliotecznych. Spotkanie było okazją do przypomnienia krótkiej historii narodu polskiego: początków państwa, okresu niewoli i odrodzenia, a także przywódców i bohaterów narodowych. Uczniowie wysłuchali opowiadania „O Ani, która pracowała w księgarni” ze zbiorku „Mam GEN wolności” Jerzego Ciechanowskiego, którego akcja rozgrywała się w czasie zaborów. Główna bohaterka, właścicielka małej księgarni, dbała o to, by krakowskie dzieci miały dostęp do polskich książek, a tym samym wzmacniały swoje więzi z ojczystym językiem, a nie tym narzucanym przez zaborcę. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci kolorowały postać Józefa Piłsudskiego na swym koniu Kasztance.

Organizatorzy: Wanda Kępska, Bożena Wodyńska.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10