Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

Klasa 3b na zajęcia z biblioterapii

16 marca klasa 3b po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach z biblioterapii, które poprowadziły panie Wanda Kępska, Iza Pieluchowska i Katarzyna Dobruk. Tym razem zajęcia dotyczyły samotności dziecka w domu dziecka oraz ludzi, którzy bardzo pragną mieć dziecko.
 • -

Konkurs wiedzy OMNIBUS

Konkurs wiedzy OMNIBUS ma wieloletnią tradycję w naszej szkole. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z klas drugich i trzecich stanowią I grupę, II grupę tworzą uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. O tytuł Omnibusa rywalizuje po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.
 • -

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne zajęcia czytelnicze dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 „Bajkowy Świat”.  W I semestrze odbyło się 20 spotkań, w których uczestniczyły grupy: MUCHOMORKI, NUTKI, JAGÓDKI, RYBKI, ŻABKI i ZUCHY.
 • -

MAGICZNE MINUTKI

Od miesiąca października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze pod nazwą „Magiczne Minutki” dla chętnych uczniów  z klas I-III. Organizatorem przedsięwzięcia jest biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną. Akcja ma na celu umożliwienie dzieciom dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu z książką, poznawanie utworów z literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
 • -

KONKURS LITERACKI NA FRASZKĘ

 W miesiącu styczniu 2017 roku rozstrzygnięto konkurs literacki na fraszkę o bibliotece i czytaniu adresowany do uczniów z klas VI i VII. Celem przedsięwzięcia było pobudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, promocja biblioteki i książki oraz prezentacja artystycznych talentów. Napłynęło wiele ciekawych i oryginalnych prac
 • -

W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W miesiącu grudniu odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej. Tematem przewodnim był Św. Mikołaj oraz tradycje bożonarodzeniowe. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych: RYBKI i NUTKI oraz świetliki pod opieką wychowawców: p. Anny Maj, p. Anny Muras i p. Bożeny Wodyńskiej.
 • -

WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ

W dniu 27 listopada 2017 roku odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze  z elementami biblioterapii,, dotyczące takich problemów, jak inność, lęk przed odrzuceniem. Na spotkanie zaproszono uczniów z klasy IIIb.
 • -

ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA

W dniu 24 listopada 2017 roku biblioteka szkolna świętowała DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uroczystość tę obchodzimy od 2002 roku, ponieważ w tym właśnie czasie minęła setna rocznica powstania maskotki w USA.
 • -

GEN WOLNOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 roku odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej z okazji obchodów Święta Niepodległości dla grupy uczniów ze świetlicy szkolnej. Przygotowano okolicznościową gazetkę oraz wystawę książek i innych materiałów bibliotecznych.
 • -

KONKURS LITERACKI NA ORYGINALNE ŻYCZENIE DLA BIBLIOTEKI

W miesiącu październiku odbył się konkurs literacki, który adresowany był do uczniów z klas IV i V. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do rozwijania uzdolnień i zainteresowań, promocja biblioteki oraz prezentacja artystycznych talentów.
 • -

KONKURS PLASTYCZNY NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Konkurs plastyczny odbył się w październiku 2017r. Został on zorganizowany z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, skierowany do uczniów z klas I – III. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania uzdolnień i zainteresowań, promocja biblioteki i prezentacja artystycznych talentów.
 • -

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzień Głośnego Czytania został zorganizowany w październiku z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” we wszystkich bibliotekach szkolnych powiatu nowodworskiego. Na spotkania zaproszono  dwie grupy przedszkolne: RYBKI i JAGÓDKI oraz uczniów z klasy IIa.
 • -

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W dniach 27.10. i 30.10.2017 r. zorganizowano w bibliotece szkolnej akcję  w ramach propagowania czytelnictwa i biblioteki dla uczniów klas młodszych. Gośćmi spotkania była klasa Ib i IIb. Na początku uczennice z klasy VIIa – Julia i Zuzia opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach książkowych z dzieciństwa, ukochanych maskotkach i zabawach, a także swoim hobby. Podczas spotkania starsze koleżanki czytały wybrane teksty dzieciom.
 • -

KIERMASZ KSIĄŻKI

W dniach 23.10 – 15.11.2017 r. zorganizowano kiermasz książki w bibliotece szkolnej. W przygotowaniu stoisk kiermaszowych oraz sprzedaży książek pomagali członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję zakupu ciekawych nowości wydawniczych z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej, a także książeczek z kolorowankami, zagadkami dla najmłodszych.
 • -

TEATRZYK KAMISHIBAI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu 23 października 2017 r. odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej, na które zaproszono dwie grupy przedszkolne: MUCHOMORKI i NUTKI oraz uczniów z klasy Ic i Ie. Goście specjalni: p. Agnieszka Sokołowska i p. Anna Kukuryka  z  Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej czytały wybrane teksty utworów: „Brzydkie Kaczątko” i „Bajka o Wiśle” z wykorzystaniem teatrzyku obrazkowego „kamishibai”.

 „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.


Szkolne obchody  uroczystości:   

 „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.
 • -

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Po podliczeniu wszystkich głosów komisja wyborcza ustaliła, iż Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została AMELIA ZAGULSKA z kl. Vb, zastępcami przewodniczącego – MARTA ZALEWSKA z kl. IIIh i PAULINA ŁUSZCZYŃSKA z kl. VIIe.

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.