Klasa 3b na zajęcia z biblioterapii

16 marca klasa 3b po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach z biblioterapii, które poprowadziły panie Wanda Kępska, Iza Pieluchowska i Katarzyna Dobruk. Tym razem zajęcia dotyczyły samotności dziecka w domu dziecka oraz ludzi, którzy bardzo pragną mieć dziecko.

Konkurs wiedzy OMNIBUS

Konkurs wiedzy OMNIBUS ma wieloletnią tradycję w naszej szkole. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z klas drugich i trzecich stanowią I grupę, II grupę tworzą uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. O tytuł Omnibusa rywalizuje po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne zajęcia czytelnicze dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 „Bajkowy Świat”.  W I semestrze odbyło się 20 spotkań, w których uczestniczyły grupy: MUCHOMORKI, NUTKI, JAGÓDKI, RYBKI, ŻABKI i ZUCHY.

MAGICZNE MINUTKI

Od miesiąca października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze pod nazwą „Magiczne Minutki” dla chętnych uczniów  z klas I-III. Organizatorem przedsięwzięcia jest biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną. Akcja ma na celu umożliwienie dzieciom dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu z książką, poznawanie utworów z literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

KONKURS LITERACKI NA FRASZKĘ

W miesiącu styczniu 2017 roku rozstrzygnięto konkurs literacki na fraszkę o bibliotece i czytaniu adresowany do uczniów z klas VI i VII. Celem przedsięwzięcia było pobudzenie wrażliwości poetyckiej uczniów, promocja biblioteki i książki oraz prezentacja artystycznych talentów. Napłynęło wiele ciekawych i oryginalnych prac

W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W miesiącu grudniu odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej. Tematem przewodnim był Św. Mikołaj oraz tradycje bożonarodzeniowe. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych: RYBKI i NUTKI oraz świetliki pod opieką wychowawców: p. Anny Maj, p. Anny Muras i p. Bożeny Wodyńskiej.

WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ

W dniu 27 listopada 2017 roku odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze  z elementami biblioterapii,, dotyczące takich problemów, jak inność, lęk przed odrzuceniem. Na spotkanie zaproszono uczniów z klasy IIIb.

ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA

W dniu 24 listopada 2017 roku biblioteka szkolna świętowała DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uroczystość tę obchodzimy od 2002 roku, ponieważ w tym właśnie czasie minęła setna rocznica powstania maskotki w USA.

GEN WOLNOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 roku odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej z okazji obchodów Święta Niepodległości dla grupy uczniów ze świetlicy szkolnej. Przygotowano okolicznościową gazetkę oraz wystawę książek i innych materiałów bibliotecznych.

KONKURS LITERACKI NA ORYGINALNE ŻYCZENIE DLA BIBLIOTEKI

W miesiącu październiku odbył się konkurs literacki, który adresowany był do uczniów z klas IV i V. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do rozwijania uzdolnień i zainteresowań, promocja biblioteki oraz prezentacja artystycznych talentów.

KONKURS PLASTYCZNY NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Konkurs plastyczny odbył się w październiku 2017r. Został on zorganizowany z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, skierowany do uczniów z klas I – III. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania uzdolnień i zainteresowań, promocja biblioteki i prezentacja artystycznych talentów.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzień Głośnego Czytania został zorganizowany w październiku z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” we wszystkich bibliotekach szkolnych powiatu nowodworskiego. Na spotkania zaproszono  dwie grupy przedszkolne: RYBKI i JAGÓDKI oraz uczniów z klasy IIa.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W dniach 27.10. i 30.10.2017 r. zorganizowano w bibliotece szkolnej akcję  w ramach propagowania czytelnictwa i biblioteki dla uczniów klas młodszych. Gośćmi spotkania była klasa Ib i IIb. Na początku uczennice z klasy VIIa – Julia i Zuzia opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach książkowych z dzieciństwa, ukochanych maskotkach i zabawach, a także swoim hobby. Podczas spotkania starsze koleżanki czytały wybrane teksty dzieciom.

KIERMASZ KSIĄŻKI

W dniach 23.10 – 15.11.2017 r. zorganizowano kiermasz książki w bibliotece szkolnej. W przygotowaniu stoisk kiermaszowych oraz sprzedaży książek pomagali członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję zakupu ciekawych nowości wydawniczych z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej, a także książeczek z kolorowankami, zagadkami dla najmłodszych.

TEATRZYK KAMISHIBAI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu 23 października 2017 r. odbyły się zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej, na które zaproszono dwie grupy przedszkolne: MUCHOMORKI i NUTKI oraz uczniów z klasy Ic i Ie. Goście specjalni: p. Agnieszka Sokołowska i p. Anna Kukuryka  z  Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej czytały wybrane teksty utworów: „Brzydkie Kaczątko” i „Bajka o Wiśle” z wykorzystaniem teatrzyku obrazkowego „kamishibai”.

„Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

Szkolne obchody  uroczystości:

„Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Po podliczeniu wszystkich głosów komisja wyborcza ustaliła, iż Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została AMELIA ZAGULSKA z kl. Vb, zastępcami przewodniczącego – MARTA ZALEWSKA z kl. IIIh i PAULINA ŁUSZCZYŃSKA z kl. VIIe.

mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

OG - 22 775 32 10