Otwarcie żłobka i przedszkoli

Poniżej przekazujemy Państwu informację dotyczącą otwarcia żłobka i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto.

W związku z ogłoszeniem przez rząd RP możliwości częściowego umożliwienia opieki nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach od dnia 6 maja br. informujemy, że:

1. Po zebraniu informacji o liczbie chętnych do miejskiego żłobka i przedszkoli oraz biorąc pod uwagę wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczące maksymalnej liczby dzieci oraz warunków koniecznych do spełnienia w czasie opieki nad dziećmi liczba dzieci:

a. w oddziale przedszkolnym oraz szkolnym oddziale przedszkolnym wynosi maksymalnie: 10,

b. w oddziale żłobkowym maksymalnie: 5.

2. Rzeczywista liczba dzieci, która będzie mogła być przyjęta do placówki może być mniejsza i zależy od jej możliwości organizacyjnych. Decyzja w tej sprawie należy do Dyrektora, po rozpoznaniu potrzeb, możliwych do zrealizowania wszystkich warunków i wytycznych oraz analizie zgłoszeń rodziców.

3. Od 6 maja br. w placówkach będą przyjmowane deklaracje zgłoszenia dziecka do przedszkola/żłobka, w których zawarte będą warunki wstępne przyjęć.

4. Wznowienie działalności – przyjęcia dzieci do przedszkoli i żłobka – rozpoczną się 11 maja br. (poniedziałek).

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,