Treść strony - Laboratoria przyszłości

• uczniowie tworzą projekty

Podsumowanie styczniowych działań realizowanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

W styczniu uczniowie naszej szkoły używali sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości na różnych zajęciach. Na lekcjach informatyki i zajęciach rozwijających kreatywność doskonalili umiejętności projektowania i obsług drukarki 3d oraz umiejętności budowania i programowania modeli z klocków Lego Education Spike Prime i Essential. Wykorzystując  wydruki 3d na lekcjach biologii uczniowie poznawali budowę ryby, a na dodatkowych zajęciach poznawali parzydełkowce. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które dotyczyły terminologii fotograficznej, czyli co to jest kadr, perspektywa i kompozycja. Uczniowie rozpoznawali zdjęcia udane, nieudane i artystyczne. Ustawiali kompozycję, by zrobić jak najlepsze zdjęcia. I na końcu wykonywali trzy fotografie: z perspektywy na wprost, lotu ptaka i żabiej.

• uczniowie budują z lego
  • uczniowie programują
  • uczniowie z projektami 3d