Dzień dobry Kochani

Zapraszam Was do zabawy

Do tej zabawy wystarczy kartka lub kawałek podłogi przedzielonej np. taśmą lub sznurkiem oraz różne przedmioty, które macie        w domu w parach (np. łyżeczki, klocki, autka, buciki lalek, spinki, kubki  itp.). Zabawa polega na układaniu przedmiotów wzdłuż osi symetrii lub inaczej w odbiciu lustrzanym. Możemy sami ułożyć dziecku przedmioty wtedy dziecko układa tak samo przedmioty  po drugiej stronie linii.

Do kolejnej zabawy również wystarczą różne przedmioty które macie w domu. Wkładacie je do woreczka i za pomocą  zmysłu dotyku stracie się odgadnąć co trzymacie w ręku. Starajcie się opisywać ten przedmiot, czy jest twardy, miękki, ciężki, zimny, itp.

• symetria-4

DZIEŃ DOBRY KOCHANI!

ZAPRASZAM DO ZABAWY

Poproście Rodziców o makaron rurki i słomkę. Makaron wsypujecie do miseczki i łowicie słomkami jak rybki. Ciekawe ile uda się Wam złowić? Może zawody domowe ;) Makaron możecie później pomalować i  wykorzystać do wykonania naszyjnika lub bransoletki.

Zbudujcie z dostępnych przedmiotów w domu – butelek z wodą, krzeseł, zabawek, kartonów, taśmy- tor wyścigowy. Wyobraźcie sobie, że jesteście samochodzikiem ale nie byle jakim tylko super szybką wyścigówką. A teraz czas start. Pędzicie omijając wszystkie przeszkody. Rodzice mogą mierzyć Wam czas.

Kochani Rodzice kładziemy przed sobą kartkę z bloku. Umawiamy się z dzieckiem, co będziemy rysować, np. kota, chłopca, dziewczynkę, podwórko. Na przemian: raz rodzic, raz dziecko rysuje tylko jeden element obrazka. Po skończonej pracy możemy ułożyć opowiadanie z wykorzystaniem powstałego rysunku.

Witam Kochani,

zostawiam kilka pomysłów na zabawę

Wybierzcie sobie kilka przedmiotów i  odrysujcie je na kartce. Mogą to być pudełka, kubeczki, talerzyki, zabawki albo Wasze dłonie lub stopy. Następnie dorysujcie odrysowanym przedmiotom na kartce wszystko co przyjdzie Wam do głowy, np. promienie tak żeby powstało słońce. Wierzę, że macie mnóstwo pomysłów.

Kochani poproście Rodziców o przyklejenie taśmy bądź rozłożenie sznurka na podłodze. Wyobraźcie sobie, że ta linia to most po którym musicie przejść stopa za stopą. Pokonajcie ten most idąc do przodu, tyłu, bokiem. Trzymam kciuki ;)

Drodzy Rodzice kolejna zabawa jest bardzo prosta. Poproście swoje dziecko by przyniosło Wam coś np. małego i czerwonego, miękkiego, twardego itp.  Starsze dziecko możemy poprosić by przyniosło przedmiot, którego nazwa zaczyna się na daną głoskę, np. przynieś mi coś na głoskę a (auto). Przy tej zabawie można też poćwiczyć znajomość figur geometrycznych prosząc dziecko

o przyniesienie czegoś kwadratowego.

Dzień dobry!

Zapraszam do zabawy!

Kochane dzieci pokażcie proszę

- jak kręci się śmigło helikoptera,

- jak wysoko leci samolot,

- jak kręcą się skrzydła wiatraka- niech skrzydła kręcą się do przodu, do tyłu, raz jedno raz drugie,

- naśladujecie wycieranie kurzy, mycie okien, wkręcanie żarówek,

- rysujcie  w powietrzu palcem różne kształty, mogą to być litery, cyfry, figury geometryczne i co tylko wyobraźnia Wam podpowie.

Teraz poproście Rodziców o tacę z kaszą, piaskiem, bułką tartą lub ryżem. Wszystko co rysowaliście w powietrzu narysujcie paluszkiem w Waszej tacy.

Zabawa Bystre Oczko

Prosimy dziecko by przyniosło kilka przedmiotów ze swojego pokoju.

Siadamy z dzieckiem naprzeciwko siebie i oglądamy przyniesione przedmioty, nazywamy je. Po obejrzeniu rozkładamy je w rządku między sobą. Prosimy dziecko żeby odwróciło się plecami do nas lub zakryło oczy. My w  tym czasie zabieramy jeden przedmiot. Dziecko zgaduje co rodzic schował. Liczbę chowanych przedmiotów zwiększamy jeśli widzimy, że dziecko dobrze sobie radzi. Przedmioty możemy też zamieniać miejscami. Przy okazji dziecko może policzyć ile przedmiotów jest, ile zostało schowanych, podzielić ich nazwy na sylaby, nazwać pierwszą głoskę. Warto robić zmiany z dzieckiem by ono też było chowającym ;)