Procedura postępowania podczas konsultacji dla uczniów klas 4- 8 wg wytycznych GIS, MZ i MEN w okresie epidemii COVID-19

1. Konsultacje dla uczniów klas 4 – 8 są organizowane w celu poprawy ocen rocznych / końcowych.
    w dniach 8 – 10 czerwca 2020r.
  2. Uczniowie mogą przebywać w szkole od 9.00 do 13.00 po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielami, którzy wskazują godzinę i miejsce spotkania.
  3. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko uczniowie nie wykazujący oznak infekcji lub choroby, i ci którzy nie mieli styczności z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji.
  4. W trakcie pobytu dziecka w szkole rodzice mają obowiązek być dostępni pod udostępnionymi numerami telefonów, by w sytuacji pojawienia się u dzieci oznak infekcji, móc je jak najszybciej odebrać.
  5. Uczniowie przychodząc na zajęcia, wchodzą do szkoły głównym wejściem/wyjściem, pojedynczo, są kierowani przez pracownika szkoły do łazienki celem umycia /zdezynfekowania rąk, następnie kierowani są do odpowiednich sal.
  6. Przebywając w szkole uczniowie zachowują dystans społeczny 2 m między osobami i bezwzględnie stosują się do poleceń pracowników szkoły.
  7. W przypadku zebrania się przed szkołą o jednym czasie kilkorga uczniów, prosi się, by czekali na zewnątrz szkoły zachowując odstępy minimum 2 metrów.
  8. Liczba uczniów, w sali nie może przekraczać 6 osób.
  9. Wchodząc do sal uczniowie zajmują wskazane przez nauczyciela miejsca, zachowując odpowiedni (1,5 m między stolikami) dystans.
  10. Po zakończeniu konsultacji uczniowie opuszczają salę, która jest dezynfekowana i wietrzona.
  11. W czasie pobytu w szkole zaleca się stosowanie zasad higieny przez uczniów: częste mycie rąk, nie podawanie ręki na powitanie, zachowanie dystansu, unikanie dotykania twarzy (czoła, nosa, ust), zasłanianie w odpowiedni sposób twarzy podczas kichania czy kasłania.
  12. Uczniowie korzystają z własnych zestawów podręczników i przyborów i nie powinni ich pożyczać innym.
  13. Po zakończeniu zajęć uczniowie opuszczają szkołę głównym wejściem/wyjściem unikając tworzenia się skupisk uczniów

ZASADY ZDALNEGO OCENIANIA W KLASACH 1-8 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. ORŁA BIAŁEGO W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

1. Uczniowie oceniani będą na podstawie poprawności wykonywanych zadań wysyłanych im do zrobienia drogą elektroniczną: za pośrednictwem dziennika elektronicznego bądź mailowo.

2. Ocenie podlega terminowość, poprawność oddawanych prac, systematyczność pracy i pilność.

3. Podstawą do oceny jest np. zdjęcie karty pracy wykonanej przez ucznia lub,
    w przypadku prac pisemnych i referatów – dokumentu zapisanego w programie np. Word, pdf, itp., efekty pracy na platformach edukacyjnych, przygotowanie – filmu, nagrania audio lub prezentacji. (Prace przesyłane przez uczniów będą ocenianie na podstawie kryteriów tj.: poprawność gramatyczna, bogactwo języka, wyczerpanie tematu, argumenty, logiczna struktura pracy, faktografia, terminologia i innych, wynikających ze specyfiki danego przedmiotu).

4. Nauczyciel każdorazowo określa czas na wykonanie zadania podlegającego ocenie.

5. Ocenianie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, będzie dostosowane
    do ich możliwości.

6. Przy ocenianiu ucznia doceniane będą najmniejsze wysiłki czy umiejętności ucznia.

7. W klasach 1-3 Rodzice są odpowiedzialni za udostępnienie i przekazanie nauczycielowi informacji zwrotnej w formie ustalonej z nauczycielem w celu weryfikacji wiedzy i umiejętności ucznia.

Zatwierdzono zdalnym posiedzeniem Rady Pedagogicznej 30 marca 2020 r.

• Green Classroom Blackboard Zoom Virtual Background

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów przygotowaliśmy informacje jak bezpiecznie korzystać z sieci, a także wskazówki jak uczyć się w domu.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi grafikami i życzymy owocnej nauki ;)

• BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
  • JAK UCZYĆ SIĘ W DOMU
  • Lęk-w-czasie-pandemii-SP7-1

Zasady oceniania zachowania ucznia klas 4 -8 w okresie zdalnego nauczania

1. Przy ustalaniu przewidywanej rocznej/końcowej oceny zachowania bierzemy pod uwagę:
    a) plusy i minusy, które uczeń otrzymał w II półroczu (od 27 stycznia),
    b) systematyczność i zaangażowanie ucznia w czasie nauki zdalnej;
    c) zaangażowanie ucznia w I półroczu.
  2. Nauczyciel każdego przedmiotu może przydzielić uczniowi jeden plus za systematyczną pracę i zaangażowanie w czasie nauki zdalnej. Informuje o tym wychowawcę, wysyłając mu listę z nazwiskami tych uczniów.
  3. Wychowawca na podstawie powyższych informacji, przelicza uzyskane plusy oraz minusy i zgodnie z obowiązującymi ZO wystawia ocenę przewidywaną.
  4. Uczeń ma prawo poprawić ocenę przewidywaną.  W takim przypadku powinien wykazać się większą obowiązkowością podczas nauczania zdalnego i/lub  wykonać zlecone /wskazane/zaproponowane przez wychowawcę zadania.
  5. Wychowawca  wystawiając przewidywaną ocenę zachowania uwzględnia sytuację ucznia, np. zalecenia PPP zawarte w opinii/orzeczeniu, problemy ze sprzętem, stanem zdrowia, sytuacją rodzinną itp.
  6. Wszelkie wątpliwości przy wystawianiu przewidywanej oceny zachowania powinny być rozstrzygane na korzyść ucznia.
  7. Ocena roczna/końcowa zachowania nie powinna być niższa od oceny uzyskanej na I półrocze

Zatwierdzono zdalnym posiedzeniem Rady Pedagogicznej 11 maja 2020 r.