• Czytanie bajki ekologicznej

Projekt ekologiczny we współpracy z NFOŚiGW

W październiku świetlica szkolna ukończyła zadania w ramach projektu  ekologicznego organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia wśród dzieci.
  Wychowankowie uczestniczyli w zajęciach na temat segregowania odpadów, dowiedzieli się co to jest recykling, klasyfikowali artykuły przyjazne i nieprzyjazne dla środowiska, słuchali bajki ekologicznej „Brygada Enfosia kontra plasikowa Zgryzolda”, na podstawie której wykonali w grupach recyklingowe wiedźmy z plastikowych odpadów.
 Akcji towarzyszyły gazetki tematyczne umieszczone w gablotach wystawowych. Uczniowie nauczyli się  dwóch piosenek o tematyce ekologicznej: „Moja planeta”, Ziemia – zielona wyspa”, „Leci piesek”.  Zorganizowane zostały dwie wycieczki. Dwukrotnie udaliśmy się do pobliskiego lasu „Dębinka”, aby posprzątać go. Zwiedzaliśmy również oczyszczalnię ścieków, aby uświadomić młodemu pokoleniu potrzebę ochrony zasobów wodnych.
  Podsumowaniem akcji był quiz ekologiczny, w którym zwycięzca otrzymał drzewko maskotkę (sponsorowane przez NFOŚiGW).
  Koordynatorami projektu były : p. Anna Opolska i p. Izabella Ryńska-Pieluchowska.

• Praca plastyczna z wykorzystaniem surowców wtórnych
  • Czytanie bajki ekologicznej