• Radość grupy po rozwiązaniu następnej zagadki

Biblioteka pod Czarnym Kotem

09.01.2020 biblioteka szkolna stała się Escape roomyem, zwanym również pokojem zagadek.  Jest to forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, ażeby znaleźć klucz do wyjścia. Zagadki są ściśle ze sobą połączone, gdzie rozwiązanie jednej prowadzi do drugiej. Do zabawy została zaproszona klasa Vc, którą wychowawczyni pani Elżbieta Pietruszka podzieliła na trzy 8 osobowe grupy. Każda z grup miała godzinę na rozwiązanie wszystkich zagadek i znalezienie wyjścia z biblioteki. Wszystkie grupy wykonały zadanie przed czasem. Uczniowie Vc wykazali się pomysłowością, sprytem, dociekliwością oraz umiejętnością logicznego myślenia. Zabawa uczyła również współpracy,  podziału zadań w grupie oraz słuchania siebie nawzajem. Rozwiązywanie zagadek dostarczyło uczniom wiele emocji, a rozwiązanie ostatniej zagadki przyniosło uczniom dużo satysfakcji.

Teresa Brodowska

• Podział zadań w grupie