• fragment lektury (1)

Zajęcia terapeutyczne  z rodzicem – pedagogiem

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie 3a mamę  Madzi- panią Kasię- pedagoga- terapeutę, która przeprowadziła niezwykle ciekawe i pouczające dwugodzinne zajęcia dotyczące przeciwdziałania agresji.

Wstępem do dyskusji była czytana przez naszego gościa historia chłopca, który doświadczał różnego rodzaju agresji rówieśniczej pt „Słup soli”.  Ukazana tam została bierność klasy, lęk przed interwencją, nieobcy naszym uczniom.  W bardzo przystępny sposób w tym terapeutycznym opowiadaniu podane zostały pomysły pożądanych zachowań grupy, aby nie być jak tytułowy „słup soli” w obliczu zagrożenia. Pani Kasia poprowadziła zajęcia aktywnymi metodami, dzieci były bardzo zaangażowane i zainteresowane tematyką , która była kontynuacją warsztatów terapeutycznych niedawno prowadzonych w szkole. Iskierki same wysnuły wnioski, spisano zasady postępowania w przypadku zaobserwowania zachowań agresywnych wśród kolegów.

Dziękujemy pani Katarzynie za serdeczną współpracę i zaangażowanie w sprawy klasy.

Wychowawczyni Aneta Lodzik

• czytnie ksiazki przez mamę Magdy
  • fragment lektury (1)
  • spisane zasady postępowania (1)