• przed-pomnikiem-M. Kopernika

Wycieczka do Torunia klas piątych

„Dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik.”
W słoneczny, czwartkowy poranek (03. 10. 2019 r.) uczniowie klas Vg, Vd i delegacja klasy Vc wyruszyli w podróż do pięknego Torunia.
Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania toruńskiego Planetarium, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć niezwykły film pt. „Wirująca Ziemia”. Uczniowie mogli zobaczyć, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku czy jaką rolę pełni Gwiazda Polarna.
Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotykanych zabytków. Każdy z nas mógł zakupić ogromny zapas pierników i pamiątek - czego nie omieszkaliśmy zrobić J Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
Na zakończenie naszej wyprawy odwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się w budynku najstarszej w Europie fabryki pierników. Mieliśmy okazję samodzielnie wypiekać tradycyjne pierniki a także poznać historię powstania tych przepysznych słodkości.
Wycieczka była bardzo udana. Do domu powróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Dobrze się bawiliśmy i już czekamy na kolejny wyjazd.

• Wycieczka do Torunia