• Uczennice zastanawiają się nad tytułem swojego rozdziału (2)

PROJEKT EDUKACYJNY - Wędrująca książka

W roku szkolnym 2019/20 realizowany jest przez biblioteki szkolne należące do Sieć Współpracy i Samokształcenia powiatu nowodworskiego oraz legionowskiego projekt edukacyjny „Wędrująca książka”. Projekt ma za zadanie: rozwijanie kompetencji kluczowych, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie twórczości i fantazji u uczniów oraz integrację środowisk szkolnych. Projekt jest przeznaczony dla grup uczniów szkół podstawowych (klasy 5-8) i ponadpodstawowych wybranych przez nauczycieli bibliotekarzy uczestniczących w Sieci Współpracy i Samokształcenia. W tworzeniu książki bierze udział łącznie 10 szkół - podstawowych oraz średnich. W naszej szkole do projektu zostały wybrane uczennice z klasy VIa. 26.11 2019 roku uczennice wzięły udział w warsztatach, na których zapoznane zostały z regulaminem projektu oraz z zagadnieniami dotyczącymi powstawania książki. Pod kierunkiem bibliotekarza uczniowie będą doskonalili umiejętność pracy zespołowej tworząc wspólnie kolejny fragment książki pt. „P jak przyjaźń”. Każdy z zespołów stworzy jeden rozdział publikacji. Naszej szkole w drodze losowania przypadł do napisania  dziewiąty (przedostatni) rozdział książki. Efektem pracy będzie publikacja, która zostanie wydana i udostępniona szerszej publiczności.

Teresa Brodowska

• Uczennice zastanawiają się nad tytułem swojego rozdziału (2)
  • autorka opowiada, jak napisać książkę
  • Losowanie grup