Dzień Kolorowej Skarpety

21 marca był wyjątkowym dniem dla dzieci ze świetlicy. W tym dniu pojechały na wycieczkę do Ciechanowa, na festyn z okazji Dnia Kolorowej Skarpety – symbolu osób z zespołem Downa, gdzie  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureatami konkursu zostali:  Karolina Malinowska i Olaf Wieczorek. Nagrody  wręczył  Prezydenta Miasta Ciechanów i Prezes Stowarzyszenia „ Tęczowy Świat”. Dzieci  na festynie miały okazję integrować się  z osobami z zespołem Downa, uczestniczyły we wspólnych grach, zabawach, doświadczeniach i poczęstunku. Po spotkaniu świetliki udały się do Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie z przewodnikiem zwiedzały ekspozycję. To był dzień pełen wrażeń, dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji.

Paulina Kardzis

wyświetl galerię w Cooliris