„Twoje dane - Twoja sprawa” ochrona danych osobowych - nauka przez zabawę

W ostatnim tygodniu przed feriami i w pierwszym po feriach zostały przeprowadzone w świetlicy szkolnej różne inicjatywy, podejmowane przez wychowawców w ramach Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole.

Zajęcia edukacyjne w świetlicy szkolnej prowadzone były przez wychowawców: P. Kardzis, A. Maj, J. Sobkowicz miały one na celu edukację uczniów klas I – III uczęszczających do świetlicy. Zajęcia dotyczyły skutecznej ochrony danych osobowych, informacji o dobrych  i złych stronach Internetu. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak efektywnie korzystać z sieci, jak zachować się wobec zagrożeń ryzykownych takich jak:cyberprzemoc, spotkaniaz osobami znanymi wyłącznie z Internetu, piractwa w sieci. Zostali zapoznani z filmami edukacyjnymi: PRYWATNOŚĆ, CYBERPRZEMOC, BOTNET, ŁAŃCUSZEK, oraz z projektem Sieciaki pl. Wyjaśnione, omówione zostały nowe pojęcia „dane osobowe” jak należy je chronić, jak dbać o swoją prywatność. Powstały gazetki.

A.Maj

wyświetl galerię w Cooliris