SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI

13 lutego gościły w bibliotece szkolnej panie bibliotekarki z nowodworskiej Biblioteki Pedagogicznej. Przybyły na zaproszenie pani Wandy Kępskiej i Izy Ryńskiej. W ramach zajęć bajkoterapii  zaprezentowały na  lekkiej drewnianej scenie opowieść na papierze w środku, czyli wywodzące się z Japonii - kamishibai.  Świetliki z zaciekawieniem obejrzały i wysłuchały wspaniałej bajki pt. „Podspodek”.  Opowieści o uczuciach, tęsknocie, odrzuceniu i samotności. Ale także o tolerancji, wzajemnej akceptacji i odnajdywaniu piękna w tym co inne. Po prezentacji bajki, dzieci losowały karty edukacyjne „Dixit” i szukały  w nich „tego co piękne”.  Karty stymulują pracę wyobraźni oraz umożliwiają doskonalenie umiejętności formułowania wypowiedzi.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10