Bezpieczne ferie

W dniu 24 stycznia odbyła się uroczystość świetlicowa "Bezpieczne ferie". Uczniowie mieli przedstawione ogólne zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Razem z uczestnikami stworzyliśmy "Kodeks postępowania w czasie ferii". Po części teoretycznej uroczystości przeszliśmy do zadań praktycznych. Przygotowaliśmy uczniom symulacje bezpiecznych i niebezpiecznych zabaw w czasie zimy. Wszystkie zabawy odbyły się na sali gimnastycznej. Wdrażaniu bezpieczeństwa w czasie ferii towarzyszyły konkurencje sportowe. Po zakończonej uroczystości zostały wręczone uczniom nagrody w postaci opasek odblaskowych, w celu kontynuowania bezpieczeństwa dzieci poza domem. Zabawom towarzyszyło dużo rywalizacji i zaangażowania. Mamy nadzieję, że udało się nam chociaż po części wpoić uczniom jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie ferii.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,