SPOTKANIE AUTORSKIE

11 stycznia przybyły z wizytą do świetlicy: Barbara Szelągowska oraz Moniką Jędrychowska. W trakcie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca pisarki i ilustratorki. Jednocześnie poznały proces powstawania książki i jej budowę - od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Przez cały czas uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia. W trakcie spotkania autorka zapoznała dzieci ze swoimi utworami, poprzez czytanie opowiadań i wierszyków - a w celu włączenia dzieci do udziału – recytowała zagadki i prowadziła zabawy ruchowe. Oprócz tego dzieci dowiedziały od ilustratorki, jak powstają obrazki do książeczki, skąd czerpie pomysły i czego potrzebuje do ich tworzenia. Uczniowie klas drugich i trzecich obejrzały 15-minutowy film, dzięki któremu poznały proces powstawania ilustracji – od pomysłu, poprzez szkice i poszczególne etapy obróbki komputerowej - do druku. A także wysłuchały fragmentów utworów literackich napisanych przez autorkę. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zakupu publikacji zaproszonych gości.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,