Innowacja pedagogiczna „Moja przygoda z Basią”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 organizowane są w bibliotece szkolnej zajęcia dla dzieci w ramach autorskiego programu czytelniczego pod nazwą „Moja przygoda z Basią”. Skierowane są one do chętnych uczniów z klas I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o stałej porze. Autorkami programu są: p. Anna Maj i p. Wanda Kępska. Głównym celem zajęć jest kształtowanie nawyków korzystania z biblioteki oraz nawyków czytelniczych wśród dzieci, rozwijanie wiary we własne możliwości oraz rozwijania uzdolnień artystycznych. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchają prezentowanych przez nauczycieli pełnych ciepła i humoru opowieści, których główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Basia. Przygody Basi pomagają jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, a swym humorem rozśmieszają zarówno dzieci jak i dorosłych. Spotkaniom towarzyszą wspólne zabawy, kalambury, rozwiązywanie krzyżówek, zagadki a  także zajęcia plastyczne. Wytwory dziecięcej wyobraźni prezentowane są na wystawie, którą mogą podziwiać starsi uczniowie. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymują ozdobne zakładki do książek.