Wycieczka edukacyjna do Palmir

30 października 2018 roku, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ramach tygodniowego tematu: CZCIMY PAMIĘĆ TYCH, KTÓRZY ODESZLI, pojechali na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej, Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry. Podstawowym celem wycieczki było budowanie postawy szacunku wobec przyrody i historii.

W czasie wycieczki uczniowie poznali krajobraz przyrodniczy, na który składają się las sosnowy, wydmy, endemiczne brzozy czarne, bagno i zniszczenia dokonane przez trąbę powietrzną. Pracownik muzeum przybliżył, dzieciom również wybrane fragmenty historii tego miejsca.

W atmosferze powagi i skupienia uczniowie zapalili znicze na grobach osób rozstrzelanych w Palmirach. Wśród zamordowanych było wielu przedstawicieli polskiej elity politycznej, intelektualnej  i kulturalnej.

To spotkanie -  zarówno z polską historią, jak i tradycją na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

Organizatorami wycieczki były panie: Anna Maj, Monika Michalczyk.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,