Spotkanie ze słodziakami

Świetlica włączyła się w ogólnopolską akcję „Czytam dzieciom” organizowaną przez sieć sklepów Biedronka. W związku z tym 25 września przeprowadzono w świetlicy dzień pod hasłem „Spotkanie ze słodziakami”. Na początku panie odczytały z podziałem na role opowiadanie o „Rysiu Ryśku”, potem odbył się quiz wiedzy o słodziakach. Nie zabrakło też innych atrakcji: zabawa „ciepło–zimno”, czyli znajdź ukrytego słodziaka, rozpoznawanie słodziaka za pomocą dotyku, a także konkurencje sprawnościowe, takie jak: taniec- wygibaniec ze słodziakiem, nawijanie sznurka , rzut słodziakiem do dziupli. Kolejny etap polegał na wykonaniu prac plastycznych o wymyślonej przygodzie słodziaków. Uczniowie klas drugich rysowali komiks, zaś trzecioklasiści pisali opowiadania twórcze. Prace zostały wyeksponowane w gablocie świetlicowej. Przyznano nagrody za zajęcie I , II, III miejsce.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10