Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Akcja charytatywna w świetlicy

W okresie przedświątecznym organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne. Świetlica przygotowała kiermasz zabawek. Pieniądze z ich sprzedaży przekazaliśmy Fundacji „Dobra Fabryka”, która zajmuje się finansowaniem dożywiania i leczenia dzieci w krajach Afryki.

Wycieczka na pocztę

15 listopada świetliki udały się do Urzędu Pocztowego na Osiedlu Młodych. Dzieci miały możliwość obejrzenia  wszystkich pomieszczeń poczty, widziały: wagę, sejf, oraz wnętrze skrzynki pocztowej, używały datownika.

Innowacja pedagogiczna „Moja przygoda z Basią”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 organizowane są w bibliotece szkolnej zajęcia dla dzieci w ramach autorskiego programu czytelniczego pod nazwą „Moja przygoda z Basią”. Skierowane są one do chętnych uczniów z klas I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o stałej porze. Autorkami programu są: p. Anna Maj i p. Wanda Kępska.

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu Młodych

W dniu 7 listopada świetliki wybrały się do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu, gdzie uczestniczyły w zajęciach dotyczących powstawania książki, a także poznały zasady dbania o nie. Pani bibliotekarka oprowadziła uczniów po obiekcie przedstawiając księgozbiór, jednocześnie objaśniła jak można korzystać z biblioteki. Każdy mógł wybrać jedną publikacje z wyłożonych na stole i zaprezentować ją innym.

Wycieczka edukacyjna do Palmir

30 października 2018 roku, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ramach tygodniowego tematu: CZCIMY PAMIĘĆ TYCH, KTÓRZY ODESZLI, pojechali na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej, Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry. Podstawowym celem wycieczki było budowanie postawy szacunku wobec przyrody i historii.

Wyprawa do lasu

Jesienna, październikowa pogoda sprzyjała spacerom. Toteż świetliki wybrały się na wycieczkę do lasu, gdzie podziwiały majestatyczne dęby, kolorowe barwy liści oraz różne gatunki grzybów. Dzieci chętnie zbierały „dary jesieni”, by potem wykonać z nich prace plastyczne.

Spotkanie ze słodziakami

Świetlica włączyła się w ogólnopolską akcję „Czytam dzieciom” organizowaną przez sieć sklepów Biedronka. W związku z tym 25 września przeprowadzono w świetlicy dzień pod hasłem „Spotkanie ze słodziakami”.

Pasowanie na świetlika

1 października w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Podczas uroczystości pierwszaki miały możliwość  zmierzenia się ze sobą w takich konkurencjach  jak: najszybsze ustawienie w pary, odgadywanie łamigłówek, podawanie piłki i zabawy z woreczkami.

Dzień chłopaka

„Dzień chłopaka” był świetną okazją do zorganizowania konkurencji sprawnościowych dla wszystkich chłopców uczęszczających do świetlicy.

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836
mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
OG - 22 775 32 10

Kontakt

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:30
  piątek 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.