W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2018 roku do maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbywały się cykliczne zajęcia czytelnicze dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 „Bajkowy Świat”. Na przestrzeni I i II semestru miało miejsce 30 spotkań, w których uczestniczyły grupy: NUTKI, MUCHOMORKI, ANANASKI, WIEWIÓRKI, PSZCZÓŁKI, MOTYLKI, BIEDRONECZKI i SŁONECZKA. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchali prezentowanych przez nauczyciela bibliotekarza poruszających, pełnych ciepła i humoru bajek o zwierzętach, m.in.: O dzielnym jelonku, Mały miś polarny, O jeżyku Wojtusiu, Rybka o imieniu Lili, a także pouczających opowieści  o Marysi i zagubionej Przytulance, Zosi i jej magicznym kapeluszu, księżniczce Adeli, królewnie Lence, wesołej Ludwiczce, magii uważności, przyjaźni i wielu innych. Spotkaniom towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe,    a także zajęcia plastyczne, w których nasi goście chętnie brali udział. Wytwory dziecięcej wyobraźni prezentowane były  na wystawie, którą mogli podziwiać starsi koledzy ze szkoły podstawowej.

OG - 22 775 32 10