„Spotkanie z książką” w Bibliotece Publicznej

W dniu 25 lutego 2019 roku grupa świetlików z klas I udała się na wycieczkę do osiedlowej Biblioteki Publicznej Filia nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, pod opieką nauczycieli: p. Wandy Kępskiej i A. Maj. Pani Katarzyna Stasiak przywitała uczniów bardzo serdecznie. Na spotkaniu dzieci miały możliwość poznania zasad zachowania i korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz jego strukturę. Dowiedziały się również, jak wygląda droga książki, zanim trafi do rąk czytelnika. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej p.t. „Basia i biblioteka” zaprezentowanej przez panią Katarzynę. Zajęciom towarzyszyły prace plastyczne, związane z tematyką utworu. W drugiej części spotkania chętni uczniowie dokonali pierwszej próby recenzji wybranej przez siebie książki. Na koniec uczestnicy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowymi zakładkami z myślą przewodnią: „Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi. Wejdź gościu i stań się przyjacielem”. Na pewno skorzystamy z zaproszenia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,