„Spotkanie z książką” w Bibliotece Publicznej

W dniu 25 lutego 2019 roku grupa świetlików z klas I udała się na wycieczkę do osiedlowej Biblioteki Publicznej Filia nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, pod opieką nauczycieli: p. Wandy Kępskiej i A. Maj. Pani Katarzyna Stasiak przywitała uczniów bardzo serdecznie. Na spotkaniu dzieci miały możliwość poznania zasad zachowania i korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz jego strukturę.

Teatrzyk Kamishibai

W dniu 14 stycznia 2019 r. odbyły się zaplanowane zajęcia czytelnicze w ramach cyklu spotkań pt.:” Moja przygoda z Basią”, w których uczestniczyły chętne dzieci z klas I uczęszczające do świetlicy szkolnej. Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Wanda Kępska i Anna Maj.

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI

13 lutego gościły w bibliotece szkolnej panie bibliotekarki z nowodworskiej Biblioteki Pedagogicznej. Przybyły na zaproszenie pani Wandy Kępskiej i Izy Ryńskiej. W ramach zajęć bajkoterapii  zaprezentowały na  lekkiej drewnianej scenie opowieść na papierze w środku, czyli wywodzące się z Japonii - kamishibai.

Bajkoterapia

Świetliki z klas pierwszych spotykają się 2 razy w miesiącu w bibliotece na zajęciach z bajkoterapii. Twórcami programu KOLOROWE BARWY TĘCZY są panie: Katarzyna Dobruk – nauczyciel katechezy, Wanda Kępska – nauczyciel bibliotekarz i Iza Ryńska – Pieluchowska – wychowawca świetlicy. Głównym celem zajęć jest wspomożenie dzieci w ich rozwoju emocjonalno-społecznym.

Innowacja pedagogiczna „Moja przygoda z Basią”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 organizowane są w bibliotece szkolnej zajęcia dla dzieci w ramach autorskiego programu czytelniczego pod nazwą „Moja przygoda z Basią”. Skierowane są one do chętnych uczniów z klas I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o stałej porze. Autorkami programu są: p. Anna Maj i p. Wanda Kępska.

Szkolne obchody  uroczystości.

„Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” pod hasłem: Książka to przyszłość

mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

OG - 22 775 32 10