W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2018 roku do maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbywały się cykliczne zajęcia czytelnicze dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 „Bajkowy Świat”. Na przestrzeni I i II semestru miało miejsce 30 spotkań, w których uczestniczyły grupy: NUTKI, MUCHOMORKI, ANANASKI, WIEWIÓRKI, PSZCZÓŁKI, MOTYLKI, BIEDRONECZKI i SŁONECZKA.

SPOTKANIE Z BAJKĄ 2019

Już od wielu lat biblioteki: Szkoły Podstawowej nr 7 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  z Zakroczymia organizują twórcze spotkania dla dzieci, których celem jest promocja i popularyzacja czytelnictwa, a także integracja starszych kolegów z młodszymi. Owocem współpracy, w tym roku, było wystawienie w naszej szkole spektaklu  „Diabeł w komputerze” przez uczniów z koła biblioteczno-teatralnego „Bibliofani”, którego opiekunem jest Pani Marta Krajewska.

MAGICZNE MINUTKI

Od miesiąca września 2018 do maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia czytelnicze pod nazwą „Magiczne Minutki” dla chętnych uczniów z klas I-III. Organizatorem przedsięwzięcia jest biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami świetlicy. Akcja ma na celu umożliwienie dzieciom dobrowolnego  i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu  z książką, poznawanie utworów z literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Konkurs wiedzy OMNIBUS 2019

Konkurs wiedzy OMNIBUS ma wieloletnią tradycję w naszej szkole. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z klas drugich i trzecich stanowią I grupę, II grupę tworzą uczniowie z klas czwartych. O tytuł Omnibusa rywalizuje po dwóch przedstawicieli z każdej klasy. Uczniowie wykazują się bardzo dużą wiedzą z wielu dziedzin.
wyświetl galerię w Cooliris

„SZYFROMANIA”

W dniu 30 października 2018 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs „Szyfromania”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas VI – VIII. Głównym celem  przedsięwzięcia było zachęcenie czytelników  do odwiedzania biblioteki, wskazanie, iż jest ważnym i potrzebnym miejscem w szkole. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się spostrzegawczością i refleksem.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W dniu 30 października 2018 roku zorganizowano w bibliotece szkolnej akcję   z okazji obchodów Święta Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to przyszłość”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie czytelnictwa oraz promocja biblioteki i książki. Gośćmi spotkania byli uczniowie z klasy Ia i Ib.

„Spotkanie z książką” w Bibliotece Publicznej

W dniu 25 lutego 2019 roku grupa świetlików z klas I udała się na wycieczkę do osiedlowej Biblioteki Publicznej Filia nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, pod opieką nauczycieli: p. Wandy Kępskiej i A. Maj. Pani Katarzyna Stasiak przywitała uczniów bardzo serdecznie. Na spotkaniu dzieci miały możliwość poznania zasad zachowania i korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz jego strukturę.

Teatrzyk Kamishibai

W dniu 14 stycznia 2019 r. odbyły się zaplanowane zajęcia czytelnicze w ramach cyklu spotkań pt.:” Moja przygoda z Basią”, w których uczestniczyły chętne dzieci z klas I uczęszczające do świetlicy szkolnej. Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Wanda Kępska i Anna Maj.

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI

13 lutego gościły w bibliotece szkolnej panie bibliotekarki z nowodworskiej Biblioteki Pedagogicznej. Przybyły na zaproszenie pani Wandy Kępskiej i Izy Ryńskiej. W ramach zajęć bajkoterapii  zaprezentowały na  lekkiej drewnianej scenie opowieść na papierze w środku, czyli wywodzące się z Japonii - kamishibai.

Bajkoterapia

Świetliki z klas pierwszych spotykają się 2 razy w miesiącu w bibliotece na zajęciach z bajkoterapii. Twórcami programu KOLOROWE BARWY TĘCZY są panie: Katarzyna Dobruk – nauczyciel katechezy, Wanda Kępska – nauczyciel bibliotekarz i Iza Ryńska – Pieluchowska – wychowawca świetlicy. Głównym celem zajęć jest wspomożenie dzieci w ich rozwoju emocjonalno-społecznym.

Innowacja pedagogiczna „Moja przygoda z Basią”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 organizowane są w bibliotece szkolnej zajęcia dla dzieci w ramach autorskiego programu czytelniczego pod nazwą „Moja przygoda z Basią”. Skierowane są one do chętnych uczniów z klas I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o stałej porze. Autorkami programu są: p. Anna Maj i p. Wanda Kępska.

Szkolne obchody  uroczystości.

„Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” pod hasłem: Książka to przyszłość

OG - 22 775 32 10