WYCIECZKA  ID I i IE DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO

17 czerwca klasy  Id i Ie wybrały się na wycieczkę do  ośrodka Stowarzyszenia ZIARNO, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie.

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeli się z bliska pracy rolnika, dowiedzieli się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznali zasady zrównoważonej konsumpcji. Wielką  atrakcją było karmienie zwierząt, zwłaszcza małych kózek. W trakcie zajęć w piekarni uczniowie dowiedzieli się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyli jak kiedyś mieliło się ziarno, upiekli razową bułkę.

Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego dzieci miały okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół  oraz dowiedzieć się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających dla środowiska.  Można było również zobaczyć trzmiele w przenośnym ulu. Na ostatnich zajęciach uczniowie poznali  wygląd i znaczenie ziół, które rosną na naszych łąkach. Potem  dzieci uczyły się rozpoznawać te zioła w naturalnym środowisku.

W czasie wycieczki uczniowie zjedli  pyszne ekologiczne śniadanie i obiad.  Na koniec każdy kupił pamiątkę wykonaną własnoręcznie przez ludowych twórców.

To była bardzo ciekawa  i pełna wielu wrażeń wycieczka.

M. Franczak, A. Pocheć –Mordaka, D. Baran, A. Maj

wyświetl galerię w Cooliris