WYCIECZKA  KLAS III A I III B DO FABRYKI BOMBEK W WOŁOMINIE

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia, w przedostatni dzień nauki szkolnej w tym roku kalendarzowym, klasa III a I III b  wybrały się do fabryki świecidełek, bombek i ozdób choinkowych w Wołominie. W fabryce dzieci zapoznały się  z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy, poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych świecidełek, uczniowie zwiedzali kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, „srebrzalnię”, w której zobaczyły jak zasrebrzą się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra, dekoratornię i wzorcownię, w której pracuje przesympatyczna babcia Jadzia. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Na koniec zaproponowano uczniom warsztaty plastyczne, dzięki którym mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić swoją bombkę choinkową. Farby i brokat skrzący się wszystkimi kolorami tęczy, silnie zadziałał na wyobraźnię dzieci, które z wielkim entuzjazmem ruszyły do malowania. Korzystając z serdecznej i fachowej pomocy pań  po chwili każde dziecko było już właścicielem „najpiękniejszej bombki świata”, którą mogło zabrać ze sobą . Takie arcydzieło na pewno zawiśnie w domu na choince na honorowym miejscu. Po wyczerpującej pracy zjadły słodkie „ co nieco”.

Dzieci wróciły z wycieczki uradowane i szczęśliwe . Wycieczka się wszystkim bardzo podobała.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10