Ciekawe lekcje w 2a

W środę 5 grudnia w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”  gościliśmy na lekcji mamę Madzi- pedagoga i wolontariusza w domu dziecka.

Pani Kasia Opowiedziała Iskierkom historię niesamowitego człowieka - Nicka Vujicica. Nick urodził się  z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności i motywacji..

Pani Kasia przeczytała uczniom 8 opowiadań z jego książki dla dzieci pt.”Przytul mnie”. Oglądaliśmy także film o historii jego życia, o trudnościach jakie napotykał w związku ze swoją niepełnosprawnością.

Spotkanie to było bardzo wartościowym doświadczeniem, dało dzieciom wiarę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jak się bardzo chce, to można wiele osiągnąć.  Nie można się zniechęcać niepowodzeniami, bo jak mówił nic „Porażka jest matką sukcesu”.  Dziękujemy pani Kasiu.

Aneta Lodzik