„Marcin z lasu” w SP7

23 listopada, na zaproszenie Anety Lodzik odwiedził naszą szkołę „Marcin z lasu”, czyli pan Marcin Kostrzyński - leśnik i obserwator dzikiego życia, reżyser wielu filmów i programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, o zwierzętach w naturalnym środowisku. Jest laureatem prestiżowej nagrody Esencja Natury w kategorii Natura w życiu. Wyróżnienia przyznawane są osobom ze świata nauki, sztuki, mediów, sportu, których łączy  szacunek do środowiska, brak zgody na szkodliwe działania człowieka wobec otoczenia, miłość do przyrody i gotowość do działania w imię ochrony najbliższych człowiekowi wartości. Pan Marcin został nagrodzony za pomysłowość i intuicję w ujęciach dzikiej przyrody, za „Przyrodyjki", czyli  ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach, w których dzieli się wiedzą z najmłodszymi.  Na spotkaniach z naszymi uczniami Pan Marcin zaprezentował właśnie takie filmiki , okraszone pełnymi humoru opowiastkami.  Bez przemocy opowiadał drugo i trzecioklasistom  o przygodach z dzikimi zwierzętami.

W imieniu dzieci i opiekunów serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę w SP7 i czekamy na kolejne spotkania z „Marcinem z lasu”.

Aneta Lodzik

wyświetl galerię w Cooliris