Iskierki w Zamku Królewskim i Fabryce Czekolady Wedel

22 listopada 2018 r. klasa 2a odwiedziła stolicę. Najpierw Iskierki zwiedzały Zamek Królewski. Podziwiały sale zamkowe, wystrój wnętrz, obrazy i rzeźby. Z przejęciem oglądały w kolejnych salach filmy edukacyjne, poznając historię powstania, zburzenia i odbudowy zamku. W sali interaktywnej miały możliwość dekorowania, budowania, projektowania pomieszczeń. Wizytę w zamku zakończyło kupowanie pamiątek.

Kolejnym punktem programu była Fabryka Czekolady Wedel, do której zaprosiła nas ciocia Ali. Uczniów przywitał w holu ogromny, ważący 750 kg czekoladowy miś, wyeksponowane w gablotach różnorodne rzeźby i figurki z czekolady wywoływały okrzyki zachwytu.  Wiele emocji wzbudziło przygotowanie do wejścia na teren zakładu: dezynfekcja, zakładanie czepków i fartuchów ochronnych. Uczniowie dowiedzieli się z czego produkuje się czekoladę, jak przebiega proces produkcji torcików wedlowskich, na hali produkcyjnej obserwowały jak powstawały napisy na wafelkach. Wycieczkę zakończyła degustacja firmowych przysmaków. Torby wypełnione słodkimi upominkami były miłą niespodzianką dla Iskierek i ich opiekunów. Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10