LATO  ZAMKNIĘTE  W  SŁOIKU

W październiku w ramach realizacji programu wychowania zdrowotnego odbyła się naszej szkole akcja pod hasłem „Lato zamknięte w słoiku”. Uczniowie klas I – III z pomocą rodziców i wychowawców organizowali prezentacje oraz degustacje przetworów z warzyw i owoców. Na stołach królowały różne gatunki miodu. Pojawiły się jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, morele, brzoskwinie, wiśnie zamknięte w słoikach w postaci: dżemów, konfitur, soków. Były też marynowane na różne sposoby ogórki, papryczki, grzybki. Dzieci bardzo chętnie próbowały, poznawały nowe smaki i zdobywały informacje na temat przygotowywania przetworów z darów lata. Było pysznie i wesoło. Taka wiedza zdobyta poprzez działanie na pewno pozostanie w pamięci na długo.

Katarzyna Tomaszewska

wyświetl galerię w Cooliris