Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

W trosce o nasze zdrowie

W środę 5 grudnia 2018 roku klasy trzecie na zaproszenie gościły w swoich progach studentki Wydziału Nauki o Zdrowiu, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Panie: Blanka Wesołowska i Katarzyna Sienkiewicz  przeprowadziły zajęcia pt „Zaszczep się  wiedzą”. W przystępny sposób opowiedziały dzieciom o znaczeniu szczepień. Zapoznały uczniów z niezwykłym  misiem, który pomaga dzieciom oswoić strach przed szczepieniami, czytając książeczkę pt” Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana”.

Dekorowanie z rodzicami

Iskierki wspólnie z rodzicami wykonują dekoracje świąteczne.

W grudniowy piątek wieczorem sala 134 otworzyła swe drzwi dla Iskierek i ich rodziców. Każdy przychodził w dogodnych dla siebie godzinach. Współpraca była owocna; jedni rodzice zaczynali, inni kontynuowali prace dekoracyjne. W miłej atmosferze mamusie prowadziły zajęcia plastyczne. Dorośli, wspólnie z licznie przybyłymi Iskierkami, dekorowali salę, pomagali dzieciom ubierać choinkę, ozdabiać okna i wieszać własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne.

Ciekawe lekcje w 2a

W środę 5 grudnia w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”  gościliśmy na lekcji mamę Madzi- pedagoga i wolontariusza w domu dziecka.

Pani Kasia Opowiedziała Iskierkom historię niesamowitego człowieka - Nicka Vujicica. Nick urodził się  z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności i motywacji..

Dzieci i rodzice we wspólnym działaniu

Uczniowie klasy III b zaprosili swoje rodziny na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. W piątkowy wieczór wszyscy spotkali się, aby wykonać oryginalne przestrzenne choinki. Poszły w ruch szyszki, orzechy, fasola, makarony, wstążki, brokaty, bombki oraz pistolety z gorącym klejem. Każdy pracował w pocie czoła i nadawał niepowtarzalny charakter swojej choineczce.

Gromadka  Kubusia  Puchatka urządziła klasowe mikołajki

Na dwa tygodnie przed mikołajkami uczniowie klasy III b losowali karteczki z imionami swoich  kolegów i koleżanek z klasy. Dla wylosowanej osoby każdy miał za zadanie własnoręcznie wykonać piękną bombkę na choinkę bożonarodzeniową.

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW

W listopadzie klasa II e z IIIc pojechały do Warszawy na przedstawienie  „Show szalonych naukowców”, które odbyło się w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej”.

Dzieci przeniosły się w podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, eksperymentów, doświadczeń z buchająca pianą, piorunami, grą na dziwnych instrumentach.

Mikołajki klasowe w klasie VII c

W dniu 6 grudnia 2018 r. w klasie VII c odbyły się „Mikołajki klasowe”.  Prezenty z okazji Mikołajek to piękna idea. Dzieci wylosowały dużo wcześniej kolegę lub koleżankę z klasy i miały przygotować dla niego drobny prezent, wręczany podczas klasowej uroczystości. Oczywiście, żeby wybrać prezent powinny się lepiej poznać, dowiedzieć co wylosowana osoba lubi, czym się interesuje i o czym marzy.

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie VII c

W poniedziałkowe popołudnie, 3 grudnia uczniowie z klasy VII c spotkali się na warsztatach świątecznych. Celem warsztatów było przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych. Efektem naszej wytrwałej i twórczej pracy są przepiękne gwiazdy świąteczne, które przeznaczymy na kiermasz szkolny.

Gromadka  Kubusia  Puchatka w Pracowni Konserwacji  Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy III b odbyli bardzo ciekawe warsztaty. Dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie Polaków w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. Poznali tajniki wojennej konspiracji. Każdy uczeń stworzył swój własny zeszyt konspiratora podpisany zaszyfrowanym pseudonimem i ozdobiony własnoręcznie wykonaną okładką.

WYCIECZKA  ID I IE DO MANUFAKTURY CZEKOLADY

W dniu 23.11.2018 r. pojechaliśmy  na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Warszawie oraz do kina na film „Dziadek do orzechów”.
Na początku pobytu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik na temat ,,Od plantacji po tabliczkę czekolady’’. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda kakaowiec i co jest w środku jego ziarna. Mogliśmy go dotknąć i powąchać skorupę tego wielkiego owocu. Potem poczęstowano nas kubkiem gorącej czekolady. Była przepyszna!

„Marcin z lasu” w SP7

23 listopada, na zaproszenie Anety Lodzik odwiedził naszą szkołę „Marcin z lasu”, czyli pan Marcin Kostrzyński - leśnik i obserwator dzikiego życia, reżyser wielu filmów i programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, o zwierzętach w naturalnym środowisku. Jest laureatem prestiżowej nagrody Esencja Natury w kategorii Natura w życiu.

Wieczór andrzejkowy w 2a

28 listopada starsze koleżanki z klasy 5e przygotowały dla Iskierek wieczór andrzejkowy. Były wróżby, zabawy, tańce, rysowańce… dużo radości i śmiechu. Prawdziwa integracja międzyklasowa. Dziękujemy dziewczyny!

Dzień Pluszowego Misia w 2a

26 listopada klasa 2a obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania tego święta. Przyniosły ulubione maskotki, które opisywały, a następnie rysowały tak, aby wiernie oddać cechy charakterystyczne swojego misia. Na zakończenie zajęć zorganizowana była wystawa prac plastycznych. To był wyjątkowy dzień, pełen ciepła, radości i pozytywnych emocji.

Spotkanie z nurkiem

Uczniowie klas II d, III c, VI a spotkali się z zawodowym nurkiem głębinowym. Poznali elementy ekwipunku i ich zastosowanie, wysłuchali opowieści o zwierzętach zamieszkujących morza i oceany. Z zainteresowaniem oglądali zdjęcia podwodnego świata przyrody. Przypomnieli sobie jak ważne dla życia na Ziemi segregowanie i odzyskiwanie odpadów.

Zeszyt konspiratora – warsztaty w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy III c w dwa kolejne czwartki października uczestniczyli w warsztatach, w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Przybliżono im pojęcia: okupacja i konspiracja. Mieli okazję poznać realia życia polskich dzieci i ich rodzin w Warszawie podczas niemieckiej okupacji, symbole Polskiego Państwa Podziemnego i ich znaczenie.

Gromadka Kubusia Puchatka świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie klasy 3 b przygotowali występ artystyczny dla rodziców i dziadków oraz społeczności uczniowskiej, aby wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, tańczyły. A przy okazji przygotowywania takiego występu nauczyły się ważnych faktów z historii Polski. 

Wycieczka klasy IVc

21.11.2018r. o godzinie 7:40 cała nasza klasa IVc  pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Odwiedziliśmy Planetarium - były tam wystawy o Kosmosie, satelitach, o Ziemi i gwiazdach. Gdy wszystkie wystawy obejrzeliśmy, poszliśmy na film "Polaris", który przeniósł nas na biegun północny, południowy i daleko w Kosmos.

PATRIOTYCZNE SPOTKANIE KLAS DRUGICH 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

17 listopada klasy drugie SP  wspólnym śpiewem oraz recytacją  poezji i prozy patriotycznej uczcili 100 – lecie Niepodległości.

Uczniowie na spotkanie przybyli elegancko ubrani, a w ubiorze przeważała biel i czerwień. Wszyscy zasiedli w kręgu, aby przywołać ducha patriotyzmu.

Iskierki w Zamku Królewskim i Fabryce Czekolady Wedel

22 listopada 2018 r. klasa 2a odwiedziła stolicę. Najpierw Iskierki zwiedzały Zamek Królewski. Podziwiały sale zamkowe, wystrój wnętrz, obrazy i rzeźby. Z przejęciem oglądały w kolejnych salach filmy edukacyjne, poznając historię powstania, zburzenia i odbudowy zamku. W sali interaktywnej miały możliwość dekorowania, budowania, projektowania pomieszczeń. Wizytę w zamku zakończyło kupowanie pamiątek.

Promujemy talenty- 6a

Z przyjemnością prezentujemy piękne prace o tematyce jesiennej uczniów z klasy 6a.  Prace zostały wykonane na lekcji plastyki samodzielnie. 

Wieczór patriotyczny  w 2a

W  listopadowy wieczór klasa 2a zorganizowała dla rodziców wieczorek patriotyczny. Wierszem i piosenką uczniowie uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne wiadomości dotyczące historii kraju przeplatały się ze wzruszającymi piosenkami żołnierskimi.

Wycieczki klasy II f

Wycieczki klasy II f

ELFIKI W HOŁDZIE POLEGŁYM BOHATEROM

13 listopada klasa 1 e udała się na cmentarz forteczny w Modlinie Twierdzy. Elfiki dowiedziały się o znaczeniu modlińskiej twierdzy w trudnej historii naszego narodu. Uczniowie, by upamiętnić poległych w obronie ojczyzny żołnierzy, wspólnie zaśpiewali hymn i zapalili znicze na bezimiennych mogiłach.

Wycieczka 4d do ZOO

09.10.2018 r. klasa 4 d wybrała się do płockiego Zoo. Uczniowie brali udział w ciekawej lekcji dotyczącej życia gadów i płazów.

Wycieczka uczniów klasy VII c do Fun Escape Rooms i Papugarni Carmen

W dniu 7.11.2018 r. uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę do Fun Escape Rooms w Warszawie. Kolejny punkt wycieczki to Papugarnia Carmen, gdzie uczniowie mogli zobaczyć ponad 130 kolorowych ptaków.

5 porcji zdrowia. Skarby nie tylko w słoikach

Jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom i osłabieniu, należy zatem zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki witamin. Zgodnie z programem, w którym uczestniczy nasza szkoła- konieczne jest przyjmowanie 5 porcji warzyw lub owoców dziennie. Pamiętają o tym Iskierki z 2a.

2a na ścieżce dydaktyczno-rekreacyjnej w Pomiechówku

W październikowy pogodny dzień Iskierki pod czujnym okiem opiekunów pojechały pociągiem do Pomiechówka. Nowo otwarta ścieżka dydaktyczno-rekreacyjna wzbudziła ogromny entuzjazm drugoklasistów.

GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA W PARKU TRAMPOLIN

Uczniowie klasy III b odwiedzili Hangar 646. Pod czujnym okiem instruktorów odbyli bardzo atrakcyjne zajęcia ruchowe. Były skoki na trampolinach, strome zjeżdżalnie, tory przeszkód i inne ciekawe atrakcje. Dzieci stwierdziły, że to była wspaniała przygoda.

100 darów dla bezdomnych psów ze schroniska  w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA, czyli klasa III B zorganizowała akcję charytatywną pod hasłem: 100 darów dla bezdomnych psów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. 
Akcja trwała miesiąc i spotkała się z dużym odzewem szczególnie wśród najmłodszych uczniów.

LATO  ZAMKNIĘTE  W  SŁOIKU

W październiku w ramach realizacji programu wychowania zdrowotnego odbyła się naszej szkole akcja pod hasłem „Lato zamknięte w słoiku”. Uczniowie klas I – III z pomocą rodziców i wychowawców organizowali prezentacje oraz degustacje przetworów z warzyw i owoców.

Dzień ziemniaka

W październiku klasa II e przygotowała dzień ziemniaka. Zaprosiła klasę III b  na prezentację dotyczącą zalet ziemniaka. Potem goście odpowiadali na pytania i z odpowiedzi wynikało, że bardzo uważnie słuchali tego co im przygotowali młodsi koledzy.

Iskierki i Orliki w teatrze Syrena

11.10 2018 r klasy 2a i 2d pojechały do Warszawy do Teatru Syrena na przedstawienie pt.”Królowa Śniegu”. Spektakl był niezwykły. Wspaniała scenografia, efekty specjalne, akustyczne oraz fantastyczne kostiumy i mistrzowska gra aktorów wprawiły małych widzów w zachwyt.

Integrujemy się w zabawie

Klasy III c i II e obejrzały pełen emocji i wzruszeń film, pt: „Biały Kieł” w Cinema City Bemowo. Pełna mądrości i przygód opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka zaciekawiła wszystkich.

Wycieczka III b i III a do gospodarstwa rolnego w Grzybowie

Aby lepiej poznać ekosystem, jakim jest pole, trzecioklasiści spędzili cały dzień w ekologicznym gospodarstwie rolniczo-hodowlanym w Grzybowie. Mieli możliwość obserwować z bliska rośliny uprawne: zbożowe i okopowe oraz karmić zwierzęta hodowlane. Uczniowie poznali proces produkcji chleba od ziarenka o bochenka.

Wycieczka klasy VII c do kina oraz warsztaty robienia pizzy.

W dniu 26.09.2018 r. uczniowie udali się na wycieczkę klasową do kina oraz warsztaty robienia pizzy. Uczniowie obejrzeli film Ant – Man i Osa.

Wycieczka do Dyniolandu

24 września klasy 1 d i 1 e udały się na wycieczkę do Dyniolandu. Oprócz zdobycia wiedzy na temat różnych rodzajów dyń i ich zastosowań, pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach tanecznych i sportowych, jedli pyszną zupę dyniową oraz karmili zwierzątka w mini zoo.

Dzień kropki w 1 e

14 września w klasie 1 e obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię Vasthi, która dzięki jednej kropce stała się prawdziwą artystką. Elfiki tworzyły rysunki, które dzięki specjalnej aplikacji, zmieniały się w obiekty 3d.

Warsztaty w 1e

6 września 2018 r. w klasie 1 e odbyły się niezwykłe warsztaty dotyczące wad słuchu. Zostały one zorganizowane, ponieważ jedna z uczennic nosi implant słuchowy. Zaproszeni eksperci opowiedzieli nam w jaki sposób działa ludzkie ucho, z jakich części się składa i jak to się dzieje, że nasz mózg przetwarza dźwięki.

Dzień EKO STRAŻNIKA

W dniu 25 września uczniowie klasy IV h wzięli udział w pochodzie z okazji Dnia EKO STRAŻNIKA. Celem pochodu było promowanie właściwych postaw dotyczących ochrony środowiska i funkcjonowania w społeczeństwie. Trasa pochodu przebiegała następująco: Park im. J. Wybickiego – Urząd Miejski – Starostwo Powiatowe – Komenda Powiatowa Policji.

2a i 2d na wycieczce w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

21 września na koniec lata, przy pięknej słonecznej pogodzie, Iskierki i Orliki odwiedziły Skansen MWM w Sierpcu. Dla współczesnych dzieci bark technologii komputerowej, elektryczności i wysoko rozwiniętej mechanizacji, z jaką spotkali się w skansenie, było nietypowym przeżyciem.

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836
mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
OG - 22 775 32 10

Kontakt

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:30
  piątek 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.