VII Warszawski Konkurs  „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski

Tematy siódmej edycji konkursu dotyczą życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.

Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Kowelska 1.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Konkurs jest dwuetapowy:

I etap szkolny -  prace należy składać do p. Anety Lodzik w klasach 1-3 i do p. Hanny Rucińskiej w klasach 4 - 8 i w gimnazjum lub do  nauczyciela plastyki  do 17 grudnia 2018 r.

II etap warszawski - przeprowadzony będzie przez organizatora konkursu.

Kryteria oceny prac: strona merytoryczna, zamysł twórczy, wybór zakresu tematycznego, technika wykonania i estetyka, samodzielność wykonania pracy, oryginalność pomysłu, walory artystyczne.

Forma i wykonanie prac konkursowych:

Szkoły podstawowe - klasy 1-3:

A. Zaprojektuj znaczek pocztowy nawiązujący do wydarzeń z okresu II Rzeczypospolitej. Technika wykonania pracy dowolna. Projekt wykonaj w formacie od A5 -do A3.

Szkoły podstawowe - klasy 4-8:

B. Zaprojektuj i wykonaj biżuterię patriotyczną dla uczczenia 100. - rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Gimnazja:

A. Wykonaj makietę dotyczącą ważnego wydarzenia z dziejów II Rzeczypospolitej (politycznych, społecznych, , gospodarczych, kulturalnych, sportowych) .

Każda praca musi być opatrzona następującymi danymi:

- imię i nazwisko autora

- wiek autora

- kategoria pracy

- nazwa i adres szkoły wraz z numerem telefonu

- imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy

UWAGA prosimy o czytelny opis prac, drukowanymi literami

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wyrażenie zgody Rodzica\ Prawnego opiekuna na przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów konkursowych . (zał. nr 1) Zgodę należy dostarczyć wraz z pracą do szkolnego organizatora konkursu.

Wyniki konkursu 15 lutego 2019 r. – ogłoszenie wyników na stronie internetowej LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

OG - 22 775 32 10