SKO – Szkolne Kasy Oszczędzania

W tym roku szkolnym ruszyła akcja SKO (szkolne kasy oszczędności). Klasy pierwsze odwiedziły Panie z banku, które przeprowadziły zajęcia z uczniami na temat oszczędzania. Panie zabrały ze sobą urządzenia bankowe, z których uczniowie mogli skorzystać i przeliczyć pieniądze. Dzieci mogły zobaczyć również zobaczyć banknot 500 zł.

Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego „Okładka mojej ulubionej książki”

Biblioteka szkolna przy pomocy nauczyciela plastyki pana Sebastiana Goliszka zorganizowała i przeprowadziła konkurs plastyczny pt. „Okładka mojej ulubionej książki”. Konkurs był indywidualny i brali w nim udział uczniowie  klas IV i V.

VII Warszawski Konkurs  „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski

Tematy siódmej edycji konkursu dotyczą życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.
Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Kowelska 1.
Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Konkurs plastyczny „Błysk i blask”

Temat „Błysk i Blask” jest bardzo rozległy, dzięki czemu rozbudza wyobraźnię dzieci i młodzieży do kreatywnego i twórczego myślenia zarówno pod względem interpretacji tematu, jak i doboru formy. Serdecznie zachęcamy do sezonowych inspiracji, jak i realizacji własnych oryginalnych pomysłów. Format pracy: A-3, Technika: dowolna
Termin składania prac: 7 grudnia 2018/ do 6 grudnia do nauczycieli plastyki lub wychowawców

Konkurs świąteczny Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną. Praca formatu A4 (złożona na pół) powinna być estetyczna i samodzielna. Liczy się oryginalność, pomysłowość oraz zgodność z tematem. Technika wykonania dowolna.

Prace oddajemy do 3 grudnia 2018.

Akcja „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości”

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości”.  Projekt jest wspólną inicjatywą ponad stu geografów z całej Polski. Ogólnopolska akcja została zauważona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i włączona do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

LAUREACI KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Gratulujemy zwycięzcom. Gorąco dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom za chwilę wzruszeń.

Wystawa poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W tygodniu poświęconym tematyce patriotycznej zorganizowana została w naszej szkole wystawa prac plastycznych na temat WOLNOŚĆ JEST W NAS. DUMNI ZE SWOJEJ NIEPODLEGŁEJ.

VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży do lat 16 pt. “Wolność jest w Nas!  Dumni ze swojej Niepodległej”

Uczniowie, którzy wykonali prace na wysokim poziomie artystycznym, zgodni e  z regulaminem konkursu.  Ich piękne prace będą reprezentowały naszą szkołę:

Konkurs plastyczny

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Międzynarodowym konkursie plastycznym  Wolność jest w nas!   Dumni ze swojej Niepodległej!

Konkurs ekologiczny „Bądź świadomy – walcz ze smogiem!”

Tegoroczna edycja nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego. Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska, uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz promowanie działań mających na celu ochronę powietrza.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

wyświetl galerię w Cooliris

Jesteśmy szkołą młodych patriotów!

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Szkoła młodych patriotów. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli, przy wsparciu dyrekcji szkoły i Rady Rodziców, zrealizowaliśmy wysokie wymagania stawiane placówkom oświatowym, a szkoła otrzymała certyfikat Szkoły młodych patriotów.

mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

OG - 22 775 32 10