DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA W SP 7

Dnia 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Dzień Św. Mikołaja. Uczniowie klasy I c przygotowali pod kierunkiem wychowawcy i zaprezentowali społeczności uczniowskiej klas I - III przedstawienie niespodziankę, pt: „Ratujmy święta”. Spektakl bardzo spodobał się wszystkim. Mali artyści otrzymali gromkie brawa i pochwały ze strony swoich rówieśników. Na zakończenie przedstawienia pojawił się Mikołaj, który jak co roku rozdał wszystkim klasom worki z drobnymi słodkimi upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców SP7. Na starszych uczniów prezenty czekały w klasach. Następnie w rytmie świątecznej muzyki przemaszerował wesoły korowód pełen Reniferów, Śnieżynek, Mikołajów.

W ciągu dnia odbywały się także XIII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym Piruet – Mistrzostwa SP7. Zawodnicy kręcili bączkiem i nakładali na niego pierścienie. Spośród 6 prób wybierano najlepszy wynik. Oto Mistrzowie SP7: Łucja Rosiak D 6, Filip Grzesiak C 6, Maja Kozioł D 7, Karol Rostkowski C 7, Lena Truszkowska D 8, Szymon Rosiak C 8, Lena Michałowska D 9, Bartosz Drobotowski C 9, Jakub Żuryński Open, Agnieszka Piotrowska z tatą Jackiem kategoria R. 17 grudnia główny organizator Mistrzostw Polski, firma Karty Grabowskiego, opublikował wyniki oficjalne. Spośród 104 zawodników startujących w zawodach szkolnych 31 zajęło miejsca w pierwszej 12 nagradzanej dyplomami. Tytuły Mistrzów Polski uzyskali: Szymon Rosiak, Lena Truszkowska i Bartosz Drobotowski.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP7 za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

W imieniu organizatorów

Iwona Pieczarka